DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

TEGV’DEN ÖĞRENCİLERE 262 TABLET

1 yıl önce
285 kez görüntülendi

TEGV’DEN ÖĞRENCİLERE 262 TABLET
Reklam

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın destekleri ile Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu öğrencilerine 262 adet tablet hediye edildi.
Tablet dağıtım törenine, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe MEM Ömer Karakayalı, HAY Okul Müdürü Tansu Nebil, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldılar.
Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in, Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyası kapsamında 262 tablet, Espiye Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Ortaokulu’nda dağıtıldı.
Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Karakayalı‘nın katılımıyla yapılan dağıtımda tabletlerini kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Öğrenciler, kendilerine dağıtılan bu tabletlerle hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformuna ulaşabilecekler.
Kampanyaya desteklerin büyümesinin yarattığı memnuniyetle ilgili TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalışıyoruz. Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir eğitim sorunu da yaşıyoruz. Çocuklarımız hem okullarından hem öğretmenlerinden ayrı kalırken, çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden de eşit fırsatlarla yararlanamıyor. Özellikle köy okullarındaki teknolojik eksiklikler, eğitimin sağlıklı yapılmasına engel oluyor. Bu proje sayesinde tüm öğrencilerimizin teknolojiyle buluşacağı, çok daha verimli bir eğitim ortamı yaratmayı hedefliyoruz.
Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.
Hasan Ali Yücel İlk/ortaokulu Müdürü Tansu Nebil, öğrencilerine yapılan tablet desteğinden dolayı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yetkililerine teşekkür etti.(HATUN GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık