DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

T.C. ESPİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

5 yıl önce
657 kez görüntülendi

T.C. ESPİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Reklam

 

T.C. ESPİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/1 TLMT.

TAŞINMAZIN PAZARLIK SURETİYLE İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Giresun İl, Espiye İlçesi Espiye mah. 412 Ada No, 4 Parsel No, da kayıtlı tapu kaydında 80,61 m2 miktarında arsa olarak yazılı olan ancak üzerinde halen 2 katlı betonarme ev bulunan bina mevcuttur. Binanın zemin katta işyeri depo amaçlı kepenkli dükkan, normal katı ise mesken olarak kullanılmaktadır. Meskende giriş holü, mutfak, salon, 2 oda, banyo, wc ve balkondan ibarettir.Giriş holu ve ıslak hacimler seramik kaplama, odalar laminant parke kaplıdır. İc duvarlar plastik boyalıdır. Pencere ve doğramaları pvc olup ısı yalıtımlı camdır.Daire kapıosı çelik kapıdır. Duvar tavan birleşiminde kartonpiyer çalışması yapılmıştır. Taşınmaz sahilde bulunan Giresun- Trabzon karayoluna 200 m mesafede bulunmaktadır. Satılacak taşınmazın hissesi tam olup, kısıtlıya ait olup,en az mahkemenin taktir ettiği 141.628,98- TL den aşağı bir fiyatta satılmayacaktır. Taşınmaza bilirkişinin taktir ettiği muhammen bedel 226.269,48 – TL dir. Taşınmaz pazarlık usulü Espiye icra müdürlüğünde 18/10/2017 tarihindesaat : 14,00-14,10 araında satılacaktır.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2017

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık