DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

T.C.ESPİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

4 yıl önce
703 kez görüntülendi

T.C.ESPİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Reklam

SATIŞ İLANI
T.C.ESPİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Espiye İlçe Adabük mah. Bük mevkiinde 881 Ada, 3 Parsel, de kayıtlı 224,72 m2 yüzölçüme sahip tapu kaydında arsa yazılı olan ve hali hazırda fındık bahçesi olan taşınmazın kısıtlı ya ait 1081/2400 hissesi ( 101,22 m2) hissesi satılacaktır. Taşınmazın tamamı fındık bahçesi vasfında olup, taşınmaz düz taban arazisi olup, toprak killi-kumlu tınlıdır. Taşınmaz belediye sınırları içerisinde imar sahasında yer almaktadır. Taşınmaz mahkeme kararına göre 32.896,50- TL den aşağı olmamak üzere açık artırma usulü satılacak olup, dosyada mevcut 2.000,00- TL yapılan satış avansı ( satış aşamasında yapılan masrfa) ile birlikte kısıtlıya ait hisse mahkemenin belirtmiş olduğu miktara eklendiğinde toplam kısıtlıya ait hisse 34.896,50- TL den aşağı olmamak üzere açık artırma suretiyle yapılacaktır.

1. Satış Günü : 08/08/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/09/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri : Espiye icra dairesinde Kaymakamlık binası kat: 3

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2018

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık