DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.4 TL

T.C.ESPİYE İCRA DAİRESİ 2018/29 TLMT.

4 yıl önce
761 kez görüntülendi

T.C.ESPİYE İCRA DAİRESİ 2018/29 TLMT.
Reklam

SATIŞ İLANI
T.C.ESPİYE İCRA DAİRESİ 2018/29 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Espiye İlçesi Çam mah. Boncukcu mevkii 419 Ada, 69 Parsel, 6. kat 22 nolu dublesk meskendir. Taşanmız tam hisse olup, 552,46 m2 yüz ölçümlü olup, 32/552 arsa paylıdır. Taşınmaz 4-5 yılılk olup, 165 m2 net alanlıdır. İmar planında bitişik nizam 7 kat konut alanındadır. Meskenin alt katında mutfak, salon,3 yatak odası antre, hol, banyo, wc bir de balkon mevcuttur. Üst katta ise salon, yatak odası , banyo wc ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Daire kuzey ve batıya cephelidir. Pencereleri plastik doğramadır. Asansörlü ve kaloriferlidir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın dört cepheside yola cephelidi. Taşınmaz doğuda Namık kemal cad. Güneyde Hürriyet cad. Kuzeyinde ise boncuk deresi bulunmaktadır.
Kıymeti : 223.701,35 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : haciz , ipotek v.s
1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri : Espiye icra dairesinde – Kaymakamlık binası kat: 3

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2018

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık