DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.7 TL

SÜLEYMAN DEMİREL 2. BİLİM FUARINI AÇTI

2 yıl önce
324 kez görüntülendi

SÜLEYMAN DEMİREL 2. BİLİM FUARINI AÇTI
Reklam

Süleyman Demirel İlkokulu tarafından TÜBİTAK’ın desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.Okul Müdürü İbrahim Kılıç yaptığı konuşmasında,”TÜBİTAK’IN  desteği ile bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.Bu amaç doğrultusunda Fen Bilimleri alanında 10 tane araştırma projesi ve 10 tane de tasarım projesi olmak üzere toplam 20 projeyi öğrencilerimiz danışman öğretmenlerinin  nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin  bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilir. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.Sevgili öğrenciler , biliniz ki ,yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır.  Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.Sözlerimi noktalarken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ’’İlim,fena ve ihtisas nerede varsa,sanat nerede varsa gidip öğrenmeye mecburuz:’’sözünü içselleştirerek hazırladığımız bilim ile harmanlanmış bu fuarımızın hazırlanmasında büyük emeği olan Proje Yürütücümüz Sn.Alperen Okur’a ve Fen Bilimleri öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.Beni dinlediğiniz için sizlere teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum”dedi.

BİZLERİN HAYAL EDEMEDİĞİ ŞEYLERİ HAYAL EDEBİLİYORLAR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk ise konuşmasında, “ Yıl boyu öğrencilerimiz tarafından proje hazırlıkları yapıldı. Projelerin tamamı öğrencilerimizin araştırmaları ve merak ettiği konularla ilgili hazırladıkları projelerdir. TÜBİTAK Bilim programı öğrencilerimizin projelerine büyük destek olmuştur. Bizler öğrencilerimizin yıl boyu büyük heyecanla hazırladıkları projeleri hep birlikte göreceğiz. Bizlerin hayal edemediği şeyleri hayal edebiliyorlar. Bu programda emeği geçen başta okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum “ dedi.

ÇOCUKLARIMIZI HEP BİRLİKTE GELECEK YÜZYILLARA YETİŞTİRMELİYİZ

Espiye Belediye Başkan Vekili Nazım Önal da bir konuşma yaparak “ Eğitim kurumlarına belediye olarak gerekli desteği her zaman veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde nelerin yapılacağını hep birlikte görüyoruz. Çocuklarımızı hep birlikte gelecek yüzyıllara göre yetiştirmeliyiz. Onlar da kendilerinden sonra gelecek nesilleri yetiştireceklerdir. Bugünkü bilim fuarında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Birlik ve  beraberliğimiz daim olsun inşallah “ dedi.Açılış programında öğrenciler tarafından gösteri deneyleri yapılarak, okulun halk oyunları gösteri ekibine Hülya Karaman Eşliğinde gösteriler sunuldu.Ardından, okulun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı. Açılış kurdesini Espiye Belediye Başkan Vekili Nazım Önal,Espiye Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Espiye İlçe Jandarma komutanı Özkan Ardal hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kestiler.Açılış sonrası çocukların hazırladıkları projeler gezilerek, çocuklardan projeleri hakkında bilgi alındı.Süleyman Demirel ilkokulun’da düzenlenen programa,Espiye Belediye Başkan Vekili Nazım Önal, Espiye Belediye Başkanı Yardımcısı A.Kemal Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdür Ahmet Öztürk ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Tiryakioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Ardal, Okul Müdürleri,Daire amirleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık