DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

SOĞUKPINAR BELEDİYESİ 20. KURULUŞ YILINI KUTLADI

3 yıl önce
488 kez görüntülendi

SOĞUKPINAR BELEDİYESİ 20. KURULUŞ YILINI KUTLADI
Reklam

Soğukpınar Belediyesi 20. kuruluş yılını belgeselle kutladı.

Soğukpınar Belediyesi ve Avrasya Gazete Radyo Televizyon Yayıncıları Derneği (AGRT) işbirliğiyle hazırlanan belgeselin gala gösterimi Espiye İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Soğukpınar Belediyesi 20. Kuruluş Yılı Kutlama programı saygı duruşu, İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan gecede Espiye Anadolu İHL öğrencisi Cumali Gülyol Kuranı Kerim okudu.

Gecede, AGRT Genel Başkanı Araştırmacı Gazeteci İsmail Kahraman, belgeseli hazırlayan Soğukpınarlı Şengül Geçal , Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları birer konuşma yaparak belgeselin hazırlanmasında emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür ettiler.
Gala gösterimi ve teşekkür belgesi dağıtım töreninde konuşan Vali Sarıfakıoğulları, Soğukpınar Belediyesi Belgeseli’ni hazırlayan AGRT Genel Başkanı Araştırmacı Gazeteci İsmail Kahraman’a ilimizle, ülkemizle, Türk Cumhuriyetleriyle alakalı konularda hazırlayıp sunduğu belgesellerden dolayı teşekkür ederek “Değerlerimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizi biz yapan değerleri unutmamak durumundayız. Unutursak o zaman biz olmayız. Biz her zaman ifade ediyoruz sevgili gençler, sizlerden başarı bekliyoruz. Aileleriniz sizlerden başarı bekliyor. İlçeniz, iliniz, ülkemiz sizlerden başarı bekliyor. Ama öncelikle hepimiz iyi insan olmanızı bekliyoruz. İyi bir vatandaş olmanızı bekliyoruz. Vatan, Millet, Bayrak, Allah sevgisiyle yürümenizi bekliyoruz. Biz bunun maalesef en çarpıcı örneğini 15 Temmuz 2016 akşamı hep beraber yaşadık. Bu Aziz Millet, ezanı ve salası susmasın diye bayrağı gönderden inmesin diye canını ortaya koydu ve sokaklara indi. Elhamdülillah o çapulculara bu memleketi bırakmadık. Ezanımızı susturmak isteyenlere bayrağımızı indirmek isteyenlere fırsat vermedik. İşte onu milli ve manevi değerlerimizle donanmış olan sizler, annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz inşa etti. O nedenle o ruhu inşa edenlerden, sizlerden Allah binlerce kez razı olsun. Burada birazdan izleyeceğimiz Soğukpınar Belgeseli için İsmail hocamızın emeklerine sağlık. Hazırlanan belgeselin ilimiz, ilçemiz, memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yine bu çalışmaların artarak, devamını arzu ediyorum“ diye konuştu.
Soğukpınar Belediyesinin öncülüğünde, Avrasya Gazete Radyo Televizyon Yayıncıları Derneğinin proje ortağı olduğu ortak bir çalışmayla; 1485 tarihli 550 yıl öncenin Osmanlı arşiv belgelerindeki bilgilerden yararlanılarak oluşturulan 70 dakikalık “Soğukpınar Belediyesi Belgeseli” galaya katılanlar tarafından beğeniyle izlendi.
Soğukpınar Belediyesinin kuruluşunda emeği gecen ve katkıda bulunanlara programa katılan yetkililer tarafından plaket takdim edildi.
Soğukpınar Belediyesinin 20. kuruluş yılı belgesel gecesine,
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı B.Murat Yakın, Kültür Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci, İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Yavuzkemal belde belediye Başkanı Abdullah Önal, İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Hal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Ardal, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, daire amirleri, kamu kurum müdürleri, Ak Parti ilçe Başkanı Ali Küçükaydın, MHP Espiye ilçe Başkanı Mustafa Akgün, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri davetliler ile vatandaşlar katıldı.
Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Soğukpınar Belediyesinin 20. kuruluş yılı belgesel gecesine katılan yetkililere ve davetlilere teşekkür etti. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık