DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

SELDE YIKILAN CAMi YENiDEN iNŞA EDiLiYOR

1 yıl önce
266 kez görüntülendi

SELDE YIKILAN CAMi YENiDEN iNŞA EDiLiYOR
Reklam

Espiye ilçesinde Ağustos 2020’de meydana gelen sel felaketi nedeniyle tamamen yıkılan ve zarar gören cami kuran kursu ve lojmanların yapımı sürüyor.
22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketi nedeniyle tamamen yıkılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Camii ile Sel felaketinde zarar gören Güzelyurt Köyü Kur’an Kursu ve cami lojmanı yeniden inşa ediliyor.
Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ile birlikte 2020 yılı Ağustos ayında Giresun’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle zarar gören camilerdeki onarım çalışmalarını yerinde incelediler.
İl Müftüsü Topcan, Espiye ilçesinde sel nedeniyle zarar görüp yeniden yapılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur mahallesi cami ile Güzelyurt Köyü Kuran Kursu ve imam evindeki çalışmalar hakkında Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’tan bilgi aldı.
Selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten İl Müftüsü Topcan, “Rabbim devletimizi, milletimizi, her türlü afette koru, zeval gösterme.” diyerek niyazda bulundu.
Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “Selde iki camimiz tamamen yıkıldı, iki camimiz ise zarar gördü. Sel afetinde tamamen yıkılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Camii ile Güzelyurt Köyü Yeni Camii’mizin lojman ve Kur’an kursu inşaatının kabasının tamamlandığını söyledi.
Müftü Koçak, “Selde yıkılan ve hasar gören camilerimizi kısa sürede hayırsever vatandaşlarımızın girişimleriyle imar etmeye gayret gösteriyoruz. Camilerimizin yapımında bizlere destek olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Ziyaretler sırasında İl Müftüsü Topcan’a Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Giresun il Müftülüğü Şube Müdürü İsmail Aydın ile Espiye Müftülüğü Şube Müdürü Ömer Çınar’ da eşlik etti. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık