DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

ŞEHİTLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

5 yıl önce
325 kez görüntülendi

ŞEHİTLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI
Reklam

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında Espiye’de şehit mezarları ziyaret edildi.
Espiye Kaymakamlığı, Espiye Belediyesi ve Espiye ilçe Müftülüğü tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde kahraman şehitlerimiz kabirleri başında anıldı.
Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ,Emniyet Müdürü Ferit Öge,Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erden Aktaş,ilçe Müftüsü Yavuz Koçak,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Nüfus Müdürü Yusuf Can, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hikmet Domaç 15 Temmuz Darbe Girişimin Yıl Dönümü Dolayısıyla İlçe Merkezinde ve köylerde Bulunan Şehitlerin Kabirlerini Ziyaret Ettiler.
Espiye İlçe Merkezinde ve köylerde Bulunan Şehitlerimizin Kabirlerini ziyaret edilerek, Yatılı Erkek Kuran Kursu Öğreticisi H.İbrahim ER ve Cam Mahallesi Cami İmam Hatibi Fatih Türkmen Kur’an-ı Kerim okudular.Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak’da okunan Kuranı Kerimlerin duasını yaptı.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak’”Bu vesileyle hain kalkışmanın yıldönümünde şehitlerimize Allahü Tealadan Rahmet, gazilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”dedi.
Ziyaret kapsamında hem şehitlerin mezarlarını ziyaret edip dua eden hem de şehit ailelerini evlerinde ziyaret eden Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere , şehit yakınlarının sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Başkan Karadere,bu vatan için gözlerini kırpmadan şehit olmayı kendilerine şeref bilecek evlatlar yetiştirdikleri için ailelerine minnettar olduklarını söyledi.
Bu tür ziyaretlerin sürekli devam edeceğini kaydeden Karadere,her zaman şehit yakınlarının yanında olmaya devam edeceklerini dile getirerek, şehit yakınları için kapılarının ise sonuna kadar açık olduğunu ifade etti. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık