DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

ŞEHiT SEZGiN BURAK CANTüRK ORTAOKULU YAKINDA AÇILIYOR

1 yıl önce
317 kez görüntülendi

ŞEHiT SEZGiN BURAK CANTüRK ORTAOKULU YAKINDA AÇILIYOR
Reklam

Espiye İlçesi Adabük’te yapımı tamamlanan 24 derslikli Şehit Sezgin Burak Cantürk Ortaokulu açılacağı günü bekliyor.
İlçemizde ilköğretim okullarının dönüşümü kapsamında Hasan Ali Yücel İlkokul/Ortaokulunun Ortaokul kısmı ile Süleyman Demirel İlkokulu/Ortaokulunun ortaokul kısmının yeni okula taşınarak dönüşümün tamamlanması planlandı. Böylece 43 öğretmen ve 456 öğrenci yeni okula nakledilecek. Konu ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.
Okula kurucu müdür olarak Özben Çınarlık Akkaya atandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı okuldaki son durumu yerinde inceledi. Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Okul İnşaatının tamamlanmasının ardından donanım malzemelerinin geldiğini, Öğrenci masa, sıraları, yazı tahtaları, üçlü Milli köşe, sınıf askılıkları, sınıf panoları geldiğini ve yerleştirildiğini, Öğretmen masa ve sandalyeleri, büro malzemeleri, bilgisayar ve elektronik malzemeler de önümüzdeki hafta içi geleceğini belirterek, okulun dış tabelasının yerleştirildiğini söyledi.
Karakayalı, Okulun önümüzdeki haftalarda hizmete açılacağını ifade ederek “böylece hem ilçe merkezinde temel eğitim okullarımızda dönüşüm işlemlerini tamamlayacağız, hem de Hasan Ali Yücel ve Süleyman Demirel okulların kapasite yükünü rahatlatacağız. Taşımalı öğrencilerin planlamalarını da bu doğrultuda daha önce yaptık. İlçemize hayırlı olsun” dedi. (F. BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık