DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.4 TL

ŞEHİT CENGİZ SARIBAŞ MTA LİSESİ İLKLERİ BAŞARIYOR

3 yıl önce
953 kez görüntülendi

ŞEHİT CENGİZ SARIBAŞ MTA LİSESİ İLKLERİ BAŞARIYOR
Reklam

Bu yıl ilk kez okul sporlarına dahil edilen Floor Curling(zemin satrancı) dalında Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız ve erkek takımı olarak iki birincilik kazanarak, Sivas’ta ilk defa yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Giresun’da bir ilki başardıklarını ifade eden Okul Müdürü Alptekin Güler,Henüz ilimizde olmayan Floor Curling’in altyapısını okulumuzda oluşturduklarını ve ilk yıl kız ve erkek takımı olarak birincilikler aldıklarını söyledi.
Güler, Amaçlarının farklı sosyal ve sportif yeni branşlar oluşturarak gençlerimizin yeteneklerini farklı alanlarda ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.
Güler, Avrupa’da büyük yankı uyandıran bir oyun olan Zemin Satrancı ülkemizde bazı illerde yaygın olarak oynandığını ancak ilimizde henüz bir altyapısının olmadığını dile getirdi.
Farklı yaş gruplarındaki insanların bir arada eğlenceli vakit geçirmelerini ve kaynaşmalarını sağladığını ifade eden Alptekin Güler,Bu nedenle bu spor dalının okulumuzda tanıtılmasında ve kurulmasında emek sahibi olan ve bu başarıyı sağlayan beden eğitim öğretmeni Ata Atakul ve öğrencileri kutladığını söyledi.
Okul Beden eğitimi öğretmeni Ata Atakul’da, öğrencileri değişik sportif faaliyetlere yönlendirmek istiyorduk. İlimizde olmayan bu spor etkinliğinin okulumuzda altyapısını oluşturarak öğrencilerimize tanıtmayı ve öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmaya hedefledik. Gerek öğrencilerimize gerekse ilçe ve ilimize ilkleri getirdiğimiz için mutluluk duyuyorum” dedi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık