DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

ŞEHiT AiLELERi VE GAZiLER iFTAR YAPTI

3 ay önce
159 kez görüntülendi

ŞEHiT AiLELERi VE GAZiLER iFTAR YAPTI
Reklam

İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve belediye başkanı Mustafa Karadere Şehit ve Gazi Aileleri ile iftarda bir araya geldi.
Espiye ilçesinde, şehit aileleri ve gaziler düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Espiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenledi.
Grand Karadere Düğün Salonunda düzenlenen İftar öncesi Espiye Mescid-i Aksa cami İmam Hatibi M.Ali Işık Kuranı Kerim okudu. Espiye ilçe Müftü Vekili Ömer Çınar dua yaptı.
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, belediye başkanı Mustafa Karadere iftar programına katılan şehit aileleri ve gaziler ile tek tek ilgilenip,Ramazan aylarını tebrik ederek, hayırlı bayramlar dilediler.
Kaymakam Taner Tengir, Ramazan ayında şehit aileleri ve gaziler ile iftar yapmanın çok anlamlı olduğunu belirtti.
Ramazanın 15.gecesinde şehit aileleri, kahraman gazilerimiz,emniyet, jandarma personeli, köy korucuları gençler, vatandaşlar,çocuklar ve daire amirleri ile bir araya geldiklerini belirten Kaymakam Tengir, “Her fırsatta şehit ailelerimizin, gazilerimizin yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu tarz programlar olmasa da diğer zamanlarda da kendilerinin evlerine misafir oluyoruz. Bizlerin kapıları da, telefonları da sizlere 24 saat açık” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Mustafa Karadere,”Vatanımız, milletimiz,bayrağımız için gözünü hiç kırpmadan, seve seve bu vatanın bağrına şehit olarak düşen ve gazi olarak bugün aramızda olan bu kardeşlerimize, millet olarak borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz.
Devlet olarak bizler elimizden geldiği kadar gazilerimize ve şehitlerimize bütün sorumluluklarımızı bugüne kadar imkanlarımız ölçüsünde yerine getirdik, bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. “dedi.
ÇPAL Öğretmeni Memiş Torun’un sunduğu İftar programına, İlçe Kaymakamı Taner Tengir,eşi,Belediye Başkanı Mustafa Karadere, eş,İGM Üyeleri Mehmet Abdioğlu,Hayrettin Öztürk,Mürsel Önal,jandarma Komutanı üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdürü Birkan Erden, ilçe Müftü Vekili Ömer Çınar, daire amirleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık