DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

ŞAHAN“ESPİYE’NİN SU HİKAYESİ NE ZAMAN BİTECEK”

2 yıl önce
3.189 kez görüntülendi

ŞAHAN“ESPİYE’NİN SU HİKAYESİ NE ZAMAN BİTECEK”
Reklam

İYİ Parti Espiye ilçe Başkanı Adnan Şahan,Espiye’nin Bitmeyen Su Hikâyesi Ne Zaman Bitecek” diye sordu.
Şahan, “17 yıl önce belediye başkanı olurken Espiye halkına Yağlıdere Çağlayan köyünden içme suyu getireceğim diye söz verdiniz mi ? Belediyenin parası yetmezse babamın parasıyla Espiye’ye su getireceğim dediniz mi ?Eğer söz verdiyseniz ; Espiye’mize suyu ne zaman getireceksiniz ?”dedi.
İYİ Parti Espiye ilçe Başkanı Adnan Şahan, Parti binasında yaptığı basın açıklamasında; “Espiye Belediyesi’nin 17 yıllık çalışmasını konuşacağız.17 yıldır Espiye Belediyesini fiilen yöneten Mustafa Karadere’ye soruyorum;
2014 yılında Espiye’nin 40 yıllık alt yapı meselesini hallettik dediniz ve de Espiye halkı sizi tekrar tekrar belediye başkanı seçti.2020 yılında yapmış olduğunuz bu alt yapı çöktü. Ne oldu, Nasıl oldu Espiye halkına bilgi verdiniz mi ? Su boruları fabrikadan bozuk geldi diyorsunuz.Sizin belediye bünyesinde mühendisiniz,teknisyeniniz yok mu ?Hepinizi mi kandırdılar?
Ben İYİ PARTİ İlçe Başkanı olarak Espiye halkı adına soruyorum;
Espiye Belediyesi’nin zararı nedir? Sonuçta sizin hatanızın bedelini tüm Espiye halkı ödemektedir. 10 milyon(eski para ile 10 trilyon) belediyenin zararı var mıdır ? Bu para Espiye’mize yapılacak olan yeni yatırımlardan mı harcanmaktadır?
17 yıldır Belediye Başkanlığınız döneminde parke söktünüz,parke döşediniz.Bugün Espiye sokakları delik deşik olmuş,şehir olmaktan çıkmış adeta viran bir haldedir.Bu yapılan onarım ne zaman bitecektir? Espiye halkının çilesi ne zaman sona erecektir ? Kendi hatalarınızdan oluşan ve belediyemize 10 milyon zarara uğrattığınız için Espiye halkına bir açıklama yapacakmısınız?
Hemen yanı başımızda komşu ilçelerimiz Tirebolu,Soğukpınar Beldesi,Güce ve Yağlıdere ilçelerimiz yaylalardan içilebilir tertemiz su getirdiler.17 yıl önce belediye başkanı olurken Espiye halkına Yağlıdere Çağlayan köyünden içme suyu getireceğim diye söz verdiniz mi ? Belediyenin parası yetmezse babamın parasıyla Espiye’ye su getireceğim dediniz mi ?Eğer söz verdiyseniz; Espiye’mize suyu ne zaman getireceksiniz ?
Sayın Mustafa Karadere: Belediye Başkanı olarak asli göreviniz Espiye halkına hizmet etmek değil midir ? Sizlerin hatasının bedelini Espiye halkı günlük yaşamında çile çekerek ödemekte,buna karşılık başkan olarak neden bir açıklama yapmıyorsunuz ? En azından mahalli gazetelere ilan vererek Espiye halkından özür dilemelisiniz.
‘’ Eyyy Espiye halkı su için sizden özür dilerim ‘’
‘’ söz verdiğim halde içilebilir bir su getiremediğim için özür dilerim ‘’
‘’Espiye’mizin yeni yatırımları için harcayacağımız sizin paranızı kendi hatamız yüzünden patlayan su borularına harcadım özür dilerim demelisiniz”dedi.

“ HALKA BİR
ÖZÜR BORCUN VAR”
İlçe merkezindeki yollarda çöpler ya çok geç alınıyor veya dikkat edilmiyor. Pandemi sürecinde maske ve eldivenler sokaklarda çok çirkin görüntü oluşturuyor ve sağlık yönünden tehlike arz etmektedir.
Sayın Başkan biran önce yetkilileri görevlendir.Sen de bir zahmet Espiye de bir dolaş kendi gözlerinle gör.Çünkü senin önceliğin Espiye’ye hizmet olmalıdır.
İYİ Parti Espiye ilçe Başkanı Adnan Şahan, açıklamasına şöyle devam etti.“06/07/2020 Tarihinde ki Belediye meclis toplantısında ki seçilmiş bir meclis üyesinin üzerine yürüyerek darp etmeye çalıştın ve de sözlü hakaret ettin. Sayın Karadere sen nasıl Espiye halkından oy alarak seçilmişsen belediye meclis üyeleride oy alarak seçildiler. Espiye halkı adına görev yapmaktadırlar.Sayın Meclis üyemiz Şaban Yılmaz aylık yapılan meclis toplantısında Espiye halkı adına soru önergesi vermesiyle başlayan bu menfur olay savcılığa intikal etmiş olup,İYİ PARTİ İlçe Başkanlığı olarak takipçisi olacağımızı buradan söylüyorum. İYİ PARTİ Genel Merkezi de bu olay için Ankara’dan avukatlar görevlendirerek takipçisi olacaklardır.Sayın Karadere Belediye senin özel iş yerin gibi yönetebileceğin bir yer değil.Bir kamu kuruluşu Espiye halkından aldığın vergileri belediye meclisinle birlikte halka hizmet için kullanacağın bir görevdir.” dedi.

PARK SÖZÜ NE OLDU?
Esentepe Mah,Merkez Mah,Adabük Mah,Boncukçu Mahallerinde çocuk parkı yaptıracağım diye söz verdiniz.Seçim zamanı Çocuk parkı projelerini halka gösterdiniz.17 yıldır nedense bir çocuk parkı yapmadınız.Buradan soruyorum ; Çocuk parklarını ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz ?Projenizi gerçekleştirecek misiniz ? Espiye kamuoyuna bunu açıklayın.

İMAR NE YE GÖRE
YAPILIYOR?
Bir de imar konusu var ki,apayrı bir mesele. Yetkililerin başını çok çook ağrıtacak.Şöyle ki :
Bir ada pafta içinde A kişisi 5 katlı bina yapıyor çünkü imar öyle.
B kişisi aynı ada içinde 14 katlı bina yapıyor. Bunun nasıl olduğunu da Espiye halkına da anlatman gerekir.Bu konuda vatandaşın çok şikayeti vardır.Keyfi bir uygulama yapılmaktadır.
İYİ PARTİ İlçe Başkanlığı olarak verilen bu sözlerin yerine getirilmemesi halinde kamuoyuna açıklamamız yazılı ve görsel olarak devam edecektir” şeklinde konuştu.
İYİ Parti Espiye ilçe binasında düzenlenen Basın Toplatasına İyi Parti Espiye İlçe Başkanı Adnan Şahan,Belediye Meclis Üyeleri Ersin Bahadır-Mehmet Dursun, Mustafa Uzun ve İyi parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık