DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

ORUÇBEYLİLER YAĞLIDERE’DE İFTARDA BULUŞTU

3 yıl önce
411 kez görüntülendi

ORUÇBEYLİLER YAĞLIDERE’DE İFTARDA BULUŞTU
Reklam

Merkezi Gebze ilçesinde bulunan Oruçbey Mahallesi Eğitim Kültür Yardımlaşa Derneği tarafından Yağlıdere ilçesi Mert Tuğra Pide salonunda iftar yemeği düzenledi.Yaklaşık 150 kişinin katıldığı iftar yemeğinin açılışında konuşan Dernek Başkanı Selami Ede,kuruculuğunu üstlendiğimiz derneği 2020 kasım ayına kadar göreve devam edeceklerini söyledi.Mahalle halkımızın derneğimizin Gebze ilçesindeki şubesinin aynısını Yağlıdere ilçesine de açılması talebinde bulunduğunu ifade eden Ede, şöyle devam etti:‘’ Ramazan ayı içinde Gebze’de iftar programı düzenlemeyi tertip ediyoruz. Buradaki programımızla ilgili bilgilendirmeyi de kısa süre içinde yapacağız. Ramazan bayramından sonrada Haziran ayının 20’sinde ilçemiz Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde derneğin gecesini planlamayı hedefliyoruz. Programa İstanbul,Kocaelinden çok sayıda misafirimiz katılacaktır.’’dedi.

”KOCAELİ’NDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA GİTTİKLERİ ÖZEL HASTANELERDE ALACAKLARI KARTLA BİRLİKTE YÜZDE 30 İNDİRİM SAĞLANACAK”

Dernek olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde halkımızın gittikleri her özel hastanede indirimden yararlanacağını belirten Ede,’hastaneye gitmeden vatandaşlarımız derneğimize gelerek bir kart alacaklar. Kartta derneğimizin bir logosu olacak diğer yanda ise Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonun logosu olacak. Bu logolu kart sayesinde gittikleri hastane istedikleri gibi muayene olma fırsatına sahip olacaklar. İndirimden ise yararlanacaklardır.’’

KIRHASANOĞLU:’’DERNEK BAŞKANI SELAMİ EDE VE YÖNETİMİNİ TEBRİK EDİYORUM’’

Yağlıdere eski belediye başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu ise,bütün vatandaşlarımızın ramazanı şerifleri mübarek olsun.’’dedi.Yüce mevlam tutmuş olduğumuz oruçlarımızı yapmış olduğumuz ibadetlerimizi kabul eylesin diyen Kırhasanoğlu,oruçbey dernek başkanımız Selami Ede ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza bizleri onurlandırdıkları için teşekkür ediyorum. Derneğimizin bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmalara her zaman gücümüz nispetinde katkılar sunduk. Güzel çalışmalarımız oldu. Her şey için bir kez daha teşekkür ediyorum.’’diye konuştu.

YAĞLIDERE BELEDİYE BAŞKANI İBAŞ:’’BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİMİ OLSUN’’

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş’ta,bizleri buraya programa davet ettikleri için Oruçbey mahallesi derneğine teşekkür ettiğini belirterek,”yüce mevlam hepimize nice nice ramazanları görmeyi nasip eylesin. Birlik ve beraberlik içinde bütün derneklerimiz bütün köylerimiz aynı şekilde bu organizasyonları yaparlarsa birlikteliğimiz daimi olur’’dedi.

ÖZDEMİR:’’AYNI HEYECANIN DİĞER PROGRAMLARDA DA DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ’’

Oruçbey derneği kurucu üyelerinden Ekrem Özdemir’de,bu mübarek günde düzenlenen bu toplantı gelecekte de bizlere bir örnek olması biçin ileriye dönük çalışmalar yapılmalıdır. İnşallah diğer programlar da aynı heyecanın devam etmesini diliyoruz. Derneğimize yapmış olduğu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyoruz.’’diye konuştu.

Konuşmaların ardından derneğe katkıda bulunan sponsorlara plaket takdim edildi.

Düzenlenen iftar programına, Üçtepe Belediye Başkanı Hacı Gasım Akıllı, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Kamil Turan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özdemir, İyi Parti Yağlıdere Belediye Başkan Adayı Metin Turgut, Belediye Meclis Üyeleri Kerim Bıyık, Recep Aydın, Metin Yardım,Oruçbey Mahalle Muhtarı Mehmet Bıyık,Bük Mahalle Muhtarı İbrahim Bayram,Okul müdürlerinden Tahsn Bayram,dernek yöneticileri ile Oruçbey mahalle sakinleri katıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık