DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

3 yıl önce
554 kez görüntülendi

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Reklam

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan Öğretmenler Günü kutlama programı, Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda,Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ahirete göç eden öğretmenlerin ruhları için okunan Hatmi Şerifin duasını Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Enver Akgün yaptı.
Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Karakayalı, “Bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız. Bizler, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde olmalıyız. Öncelikle başta başöğretmen Mustafa Kemal
Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyorum. Hepsinin ruhları şad, mekânları cennet olsun.
Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutluyorum’’ dedi.
Süleyman Demirel Ortaokul öğrencilerinden Eylül Çınarlık ‘’Güle Güle Öğretmenim’’ şiirini seslendirdi. Öğretmenler adına Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi emekli Müdürlerinden Mustafa Turan bir konuşma yaptı.
Emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi. Resim, şiir, kompozisyon yarışmasında ve masa tenisi turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Slayıt gösterisi ve Espiye Kültür ve Sanat Derneği tarafından hazırlanan öğretmenler korusu ilgiyle izlendi.
Süleyman Demirel Ortaokul öğretmeni Yasemin Keskin’in sunduğu ve okul öğretmenlerinin hazırladığı 24 Kasım Öğretmenler gününü anma programına, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Tiryakioğlu, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Emniyet Müdürü Birkan Erdem, Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Barış Doğan,AK Parti ilçe Başkanı Ali Küçükaydın,AK Parti kadın Kolları başkanı Pınar Karaman, daire amirleri,kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
(FİKRET BIYIK- AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık