DOLAR: 16.6 TL
EURO: 17.6 TL

ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR!

4 yıl önce
1.152 kez görüntülendi

ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR!
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘okuryazarlık seferberliği’ çağrısı sonrası Espiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde okuma yazma kursu açıldı.Espiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 1.kademe 33 okuma yazma kursu açıldı.Bu kurslara 10 erkek,229 kadın olmak üzere 239 okuma yazma bilmeyen kişi katılıyor.

Yoğunlaştırılmış Temel Düzey Okuma Yazma Eğitim Kursuna ise 15 kurs açıldığını belirten HEM yetkilileri, bu kurslara 16 erkek, 191 bayan olmak üzere 207 kursiyerin katıldığını, kursların devam ettiğini kaydettiler.
Espiye Süleyman Demirel İlkokulunda açılan ve kursa katılan 65 yaşındaki Ayşe DUMAN , kurs bitene kadar okur-yazar olmak için elinden gelen gayreti göstereceğini belirterek,” Çocukluğumuzda okula gidemedik. Hep okur-yazar olmayı hayal ettim.Okumak için tarladan bahçeden işi bırakarak okuma yazma öğrenmeye geldiğini söyledi.
Kursiyerlerden Melek Kılıç ise, “Okul çağında ailemiz tarafından okula gönderilmedim. Şimdi okuma yazmayı öğrenmek istiyorum. Öğretmenimizin sayesinde okuyup yazmayı öğrenmek için çalışıyoruz” dedi.
Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Okuma yazma kursuna ise bayanlar yoğun ilgi gösteriyor. Espiye Kaymakamı Yusuf Akın, imkânsızlıklar nedeniyle okula gidemeyen ve okuma yazma öğrenemeyen vatandaşlar için bu kursu açtıklarını belirterek, “Öğrenmenin yaşı yoktur, Bizim kültürümüzde öğrenme beşikten mezara kadardır. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık