DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

ÖĞRENCİLER ESERLERİNİ SERGİLEDİLER

5 yıl önce
344 kez görüntülendi

ÖĞRENCİLER ESERLERİNİ SERGİLEDİLER
Reklam

Atatürk Ortaokulu tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen 4006 Tübitak Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Espiye Atatürk Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Mehmet Ekmekçi ve Cesarettin Kırca ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Turgay Yılmaz koordinatörlüğünde hazırlanan, bu yıl 3.sini düzenlenen TÜBİTAK destekli Bilim Fuarının açılışı yapıldı.

Espiye Atatürk Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği” projesi kapsamında, öğrencilerin araştırma ve uygulama yaptıkları projeleri sergilendi.

Açılışta konuşan Espiye Atatürk Ortaokulu Müdürü Turgut Öztürk, öğrencileri çok istekli ve yetenekli gördüğünü ifade ederek, “Geleceği emanet edeceğimiz gençlerimizin üretkenlikleri bizleri çok etkiledi. Kabiliyetleri doğrultusunda yeni buluşları ortaya çıkarmışlar. Bu güzelliğin oluşmasında başta öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Öztürk, TÜBİTAK’ın amacının öğrencilerin ufkunu açmak olduğunu ve bu tür görsel etkinlikler sayesinde öğrencilerin becerilerinin daha da geliştiğini söyledi.Öğrencileirn eserleri büyük ilgi gördü.

Açılışa Belediye Başkan Yardımcısı A.Kemal Akkaya,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kücükaydın, Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Şube Müdürleri Ali Dur.A.Gökhan Güner , daire amirleri, kamu kurum müdürleri, ,okul müdürleri,öğretmenler ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık