DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

NORMAL HAYAT BAŞLADI

2 yıl önce
1.711 kez görüntülendi

NORMAL HAYAT BAŞLADI
Reklam

Koronavirüs sürecinde yeni dönem…Restoran, kafe, çay bahçeleri açıldı, seyahat kısıtlaması sona erdi.
Hayatı zorlaştıran corona virüsüne karşı normalleşme takvimi kapsamında alınan yeni kararlar yürürlüğe girdi. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli normal mesailerine başladı.
Bir çok işletme tekrardan açıldı. Restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başladı. Bar, pavyon, meyhane, gece kulübü gibi eğlence mekanları ile nargile kafelerin yasağı ise sürecek.
En önemli kararlardan birisi de, şehirlerarası seyahat sınırlamasının tamamen sona ermesi. Artık bunun için izin belgesi alınmayacak.
Uçuşlar da bazı havaalanlarından karşılıklı başlıyor. Bunlardan birisi de Trabzon Havaalanı…
YENİ DÖNEM…
Koronavirüs vakalarının azalması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yasaklar tek tek kalkmaya başladı. Yaklaşık 70 gün önce kapatılan Restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu gibi işletmeler, açıldı.
Kreşler ve gündüz bakım evleri 1 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başladı.
20 yaş altını kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması ise 18 yaşa çekildi. 0-18 yaş grubunun tamamı sadece Çarşamba ve Cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.
65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Bu yaş grubundakiler pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.
Plajlar, milli parklar, müze ve ören yerleri, kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran itibarıyla açıldı.
Hipodromların 10 Haziran’da açılmasıyla Türkiye Jokey Kulübü at yarış oynatmaya devam edecek.
Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran’da yine aynı tarihte hayvan satış yerleri de açıldı.
Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler 00.00’a kadar hizmet verebilecek. Açık havada oturma alanları bulunan mekanlarda, saat 00.00’da sona erdirilmesi şartıyla konser düzenlenebilecek.

office 2013
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık