DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.7 TL

NİNELER TORUNLARIYLA BİRLİKTE KİTAP OKUDU

3 yıl önce
796 kez görüntülendi

NİNELER TORUNLARIYLA BİRLİKTE KİTAP OKUDU
Reklam

Espiye ilçe Milli Eğitim ve Halk Eğittim Merkezi Müdürlüğünce yürütülen “Dedeler, Nineler Torunlarıyla Okuyor” projesi kapsamında, nineler ile torunları bir araya getirilerek kitap okuma etkinliği
düzenlendi.
Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte HEM bünyesinde açılan okuma yazma kurslarına katılan kursiyer ile öğrenci yaklaşık yarım saat süreyle kitap okudu.
İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk ve ilçe Milli Eğim Müdürü Ahmet Öztürk okuma öncesi birer konuşma yararak, ninelere teşekkür ettiler.
Espiye ilçe Milli Eğim Müdürü Ahmet Öztürk, okumanın yaşının olmadığını belirterek, “Her şeyin başında okumak geliyor. Okumanın, öğrenmenin yaşı yoktur. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Kaymakam Dede Musa Baştürk ise, okumanın farklı dünyaları,kültürleri tanımak ve farklı fikirleri öğrenmek olduğunu söyledi.
Okumanın kavrama ve değerlendirme kabiliyetini geliştireceğine işaret eden Baştürk, şunları kaydetti:
“Okumayan insan her duyduğuna inanan insandır. Dolayısıyla yanlış yapma ihtimalimiz çok fazladır. Çünkü günümüz iletişim çağı olduğu için bilgiler hızla yayılıyor. Bunlardan doğru olanlar oluyor,
olmayanlar oluyor. Kendimizi, çocuklarımızı doğru olmayan bilgilerden korumamız gerekmektedir. Okurken anlamaya, görmeye, tanımlamaya, düşünmeye dikkat etmemiz gerekiyor.”
HEM Müdürü Melike Ünver ’’Cumhurbaşkanımızın eşleri okuma yazma sefer birliği sonrası gerçekleşen Kuşaklar arası iletişimi sağlamak amacı ile “dedeler nineler torunlarıyla okuyor “kapsamında. Dedeler, nineler torunlarıyla okuyor etkinliği kurumumuz tarafından mahalle ve köylerde okuma yazma kurslarında belge alan dede ve ninelerin katılması ile gerçekleştirildiğini söyledi.Kitap Okuma etkinliğine katılan ninelere ve torunlara çeşitli hediyeler verildi.
Nineler Torunlarıyla Birlikte Kitap Okuma etkinliğine, İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Belediye Başkan yardımcısı A.Kemal Akkaya, ilçe Milli Eğim Müdürü Ahmet Öztürk, Şube Müdürleri Ali Dur, İlyas Tiryakioğlu, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Özkan Ardal, ilçe müftüsü Yavuz Koçak, okul müdürleri, daire amirleri, nineler ile öğrenciler katıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık