DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

NEVRUZ COŞKUSU

3 yıl önce
387 kez görüntülendi

NEVRUZ COŞKUSU
Reklam

Espiye ilçesinde Nevruz Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Nevruz Bayramı nedeniyle Espiye 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde etkinlik düzenlendi.Okul öğretmeni Memiş Torun’un sunduğu program saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün önemini belirten konuşmayı ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sezai Şahan yaptı.
Programda temsilen kaymakam ve başkan örste demir dövdüler, öğrenciler çuvalla yürüme, halat çekme, yumurta taşıma, un dolu bardaktan top çıkarma ve sandalye kapma yarışı yaptılar. Öğrenciler çeşitli şiirler okudular.
Etkinliğe katılanlar Nevruz ateşinin üzerinden atladılar. Mehtaran gösterisi ilgiyle izlendi. Programa katılan davetlilere, öğretmen ve öğrencilere okul idaresi tarafından yemek ikramı yapıldı.
75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, Kaymakam Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, daire amirleri, kurum müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
Okul Müdürü Deniz Aldemir, Nevruz’un baharın gelişi ve doğanının uyanışını simgelediğini belirterek,”Biz okulumuz bahçesinde öğretmen ve öğrencilerimizle etkinliği doyasıya kutladık. Atalarımızın geleneğini yerine getirerek atalarımızı anmış olduk. Programa katılan yetkililere ve daire amirlerine teşekkür ediyoruz” dedi.
(F.BIYIK- A.TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık