DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

MÜFTÜLÜKTEN iDLiB’E BRiKET EV VE UN YARDIMI

1 yıl önce
289 kez görüntülendi

MÜFTÜLÜKTEN iDLiB’E BRiKET EV VE UN YARDIMI
Reklam

Espiye ilçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi,Suriye’nin İdlib kentindeki savaş mağduru aileler için 5 adet Briket ev ile 211 çuval un ile Filistin’e yardım kampanyasında 22 bin 614 TL yardımı yaptı.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, İdlib’e daha önce müftülük personeli tarafından 2 adet briket ev yapıldığını, hayır sahibi kişiler tarafından da 3 tane daha olmak üzere 5 tane briket ev yapıldığını,ayrıca Giresun İl Müftülüğünün düzenlediği İdlib’e un kampanyasına Espiye’den 211 adet çuval un(10.5 ton) (31 bin 650 TL) Filistin’e yardım kampanyası kapsamında ise Espiye ilçesinden 22 bin 614 TL yardımı yapıldığını söyledi.
Espiye halkının “Bir iyilik sıcak bir yuva” ve un kampanyasına destek olmak için yarıştığını, un ve briket yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Müftü Yavuz Koçak, “ İdlib’deki kardeşlerimiz bizim muhacirlerimizdir. Allah’a hamd olsun ki Espiye halkı mazlum ve mağdur ailelere destek olmak için her zaman üzerine düşenin fazlasını yapmıştır. Bizlere bu mutluluğu yaşattıkları için öncelikle hayırsever halkımıza, Müftülüğümüz personeline ve din görevlilerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık