DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

MüFTüLüK “PEYGAMBERiMiZ VE VEFA” KONULU KONFERANS DüZENLEDi

11 ay önce
359 kez görüntülendi

MüFTüLüK “PEYGAMBERiMiZ VE VEFA” KONULU KONFERANS DüZENLEDi
Reklam

Espiye ilçe müftülüğünce Mevlid-i Nebi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, Emekli Müftü Necati Akkuş ve ilçe vaizi Gençlik Koordinatörü Ahmet Yılmaz 4 okulda öğrencilere konferans verdi.
Peygamberimizi Anma Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde, emekli müftü Necati Akkuş Şehit Cengiz Şarıbaş MTA Lisesi’nde ve İlçe Vaizi Gençlik Koordinatörü Ahmet Yılmaz ise Soğukpınar Beldesi Şehit Özgün Özdemir İmam Hatip Ortaokulunda öğrencilerine konferans verdiler. Konferansta, öğrencilere “Peygamberimiz ve Vefa ” hakkında ayet ve hadislerle ilgili çeşitli bilgiler verdiler.
Konferanslara, Espiye Kaymakamı Taner Tengir, belediye başkan yardımcısı Selahattin Hürüz, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, MEM Şube Müdürleri Adnan Yazıcı, Ramis Baştuğ, Okul Müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 4 okulda öğrencilere konferans, bayanlara yönelik olarak da özel program yapıldığını belirterek, konferanslara katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan’a, emekli müftü Necati Akkuş’a daire amirlerine, okul müdürlerine, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
ÇPAL Müdürü Samiye Yıldırım, Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dudugül Gönder, Şehit Ç.S.MTA Lisesi Müdürü Nihat Erdoğan ve Soğukpınar Beldesi Şehit Özgün Özdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Türker Yanıkoğlu,“Peygamberimizin
(SAV) dünyaya teşriflerinin 1450.yıl dönümünde müftülerimizi okullarımızda ağırladık.
Öğrencilerimize Efendimizin örnek hayatını anlatan il müftülerimize, ilçe müftümüze ve vaizimize teşriflerinden ve kıymetli sunumlarından dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık