DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

MÜFTÜLÜK, “KARDEŞ İLÇE” YAĞLIDERE MÜFTÜLÜĞÜ İLE YAYLAYA GEZİ DÜZENLEDİ

4 yıl önce
952 kez görüntülendi

MÜFTÜLÜK, “KARDEŞ İLÇE” YAĞLIDERE MÜFTÜLÜĞÜ İLE YAYLAYA GEZİ DÜZENLEDİ
Reklam

Espiye ilçe Müftülüğü, ilçe müftüsü Yavuz KOÇAK’ın 1.5 yıldır Yağlıdere ilçe müftülüğüne de vekaleti nedeniyle “Kardeş İlçe Projesi” çerçevesinde Bulancak ilçesine bağlı Paşa Konağı yaylasına gezi düzenledi.

İlçe Müftülüğü tarafından, din görevlilerinin moral ve motivasyonlarının artırılması ve Temmuz ayı personel toplantısının yapılması amacıyla İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın koordinesiyle bir günlüğüne gezi tertip edildi.
Espiye İlçe Müftülüğü ile Yağlıdere İlçe Müftülüğü; ilçeye bağlı merkez, mahalle ve köylerde görevli İmam Hatip, müezzin kayyım ve kur’an kursu öğreticilerini bir araya getirerek, Bulancak ilçesine bağlı Paşa Konağı yaylasına gezi düzenledi.
Gezide, din görevlilerine Diyanet- Sen Espiye ve Yağlıdere Şubesi tarafından sabah kahvaltısı verildi. Sabah kahvaltısı sonrası Paşa Konağı yaylasına giden din görevlileri yaylada Temmuz ayı personel toplantısından sonra piknik yaparak,futbol oynayarak,temiz hava teneffüs ederek, bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden attılar.
İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK; geziye katılan her iki ilçe müftülük personeline, kahvaltı veren Diyanet Sen İlçe temsilcilerine teşekkür etti.
Müftü KOÇAK; 1.5 yıldır vekaletini de yaptığım kardeş ilçemiz Yağlıdere müftülüğümüzün personeliyle birlikte Temmuz ayı toplantısı ile gezi yaptık. Din gönüllülerinin çok mukaddes ve hassas bir görev yürüttüklerini, moral ve motivasyona ihtiyaç duyduklarını belirtenMüftü KOÇAK; müftülük personeliyle geçen yılda gezi düzenlediklerini, ayrıca iftar programlarında da bir araya geldiklerini, birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine, kaynaşmaya vesile olacak bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerin bundan sonrada devam edeceğini söyledi.
Din görevlileri ise, gezi düzenleyen ilçe Müftüsü Yavuz KOÇAK’a ve sabah kahvaltısı veren Diyanet Sen Espiye Temsilcisi Fatih Türkmen’e ve Yağlıdere İlçe Temsilcisi Mehmet Mete’ye teşekkür ettiler.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık