DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

MÜFTÜLÜK CEZAEVİNDE KONFERANS DÜZENLEDİ

3 hafta önce
116 kez görüntülendi

MÜFTÜLÜK CEZAEVİNDE KONFERANS DÜZENLEDİ
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğü, Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan mahkum ve tutuklulara yönelik “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans düzenledi. Cezaevini ziyaret eden İlçe Müftüsü Osman Gülbe , Cezaevi Müdürü Orhan Akpınar’dan bilgi aldı.
Konferansta mahkumlarla bir araya gelen Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe, Peygamber (sas)’in insanlara,hayvanlara,çocuklara karşı sevgisi ve merhametinden, günahlara ve kötülüklere tövbe edilmesi halinde herkesin affedilebileceğinden söz etti.
Gülbe,Önemli olan hatada ısrar etmemektir. İster dışarıda olalım ister içeride olalım, hepimiz Allah’ın kullarıyız. Bizler mahkeme-i kübraya inanan insanlarız. Bu anlayış suç işlemeyi azaltan bir anlayıştır.
İnanan insanlar, cennetlerini yanlarında taşıyan insanlardır. Bu da Allah ve Peygamber sevgisidir. Bu sevgi yaratılanı Yaratan’dan dolayı sevmeyi gerektirir.” dedi.
Müftü Gülbe ,hükümlülere yönelik cezaevi vaizi ve din görevlileri tarafından haftada dört gün dini ve ilmi sohbetler yapıldığını söyledi.
Yarışma Düzenlendi
Espiye L tipi Kapalı ve Açık ceza infaz kurumunda manevi rehberlik birimi tarafından Mevlidi Nebi haftası münasebetiyle siyer-i Nebi konulu bilgi yarışması yapıldı.
Yapılan yarışmada dereceye giren hükümlü,tutuklulara Espiye Diyanet Vakfı Şubesi tarafından ödül verildi. Ödül törenine ilçe müftüsü Osman Gülbe kurum müdürü Orhan Akpınar, idare memuru Hulki Özer, kurum vaizleri ve din görevlileri katıldı. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık