DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

MiRAÇ KANDiLiNi iDRAK ETTiK

4 yıl önce
448 kez görüntülendi

MiRAÇ KANDiLiNi iDRAK ETTiK
Reklam

Mübarek Miraç Kandili, ilçemizde tüm camilerde coşkuyla kutlandı.
Müslümanlar Miraç Kandili’ni kutlamak için camilere akın etti.

Camilerin dolup taştığı bu gecede eller Âlemlerin Rabbi Yüce Allaha dualar için açıldı.Espiye genelindeki merkez,mahalle ve köylerdeki bütün camilerde kandil dolayısıyla Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif, ilahiler okunarak, gecenin anlam ve önemine binaen vaazlar verildi.
Espiye Müftülüğü tarafından organize edilen Miraç Kandili Özel programı ise Ulu Camiinde gerçekleştirildi. Akşam namazının ardından gerçekleştirilen Miraç Kandili programına halkımız yoğun ilgi gösterdi.
Programda, İlçe Müftülüğü, Din görevlilerinin okuduğu Kur’anı Kerim, Mevlit, İlahilere vatandaşlar büyük ilgi göstererek, dua ve niyazda bulundular.
Programın devamında İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK tarafından Miraç ve İsra ‘nın dinimizdeki yeri, gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerini anlatan bir konuşma yaptı.
Program İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK’ın Diyarbakır’ın Hani ilçesinde jandarma komutanlığına düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Espiyeli Jandarma Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk ve tüm şehitlerimiz için yapmış olduğu dua ile sona erdi. Mevlit programına katılanlara çeşitli ikramlar yapıldı. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık