DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

MiLLET i̇TTiFAKI FiLiSTiNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI

1 yıl önce
1.270 kez görüntülendi

MiLLET i̇TTiFAKI FiLiSTiNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI
Reklam

Millet ittifakı meclis üyeleri, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve çevresinde Israil’in arife günü̈ başlattığı, çocuklar ve kadınlar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olan menfur saldırıları kınadılar.
Millet ittifakının kararını CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur kamuoyuna açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, “Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye de yöneltilen saldırılar, çok vahim bir boyuta ulaşmıştır. Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Israil’in bu saldırıları, en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir.
Filistinlilerin nesiller boyunca yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç̧ kullanılarak hukuk dışı bir oldu bitti yaratmaya yöneliktir. Israil’in bu gayri insani saldırılarını şiddetle kınıyor, Birleşmiş̧ Milletler ‘in (BM) saldırıların durdurulması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz.
Kudüs ve Gazze’de son bir haftadır devam eden Israil saldırganlığı BM kararlarına aykırı şekilde sürdürülen işgalin ve hukuk tanımazlığın geldiği son aşamayı ibretle gözler önüne sermektedir. Filistin topraklarında işlenen bu suçlardan dolayı Israil’in hesap vermesi, suçların sorumlularının tespit edilerek yargılanması ve cezalandırılması için uluslararası toplumun birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Bu çerçevede, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) ivedilikle harekete geçmesini talep ediyor, bu maksatla insana ve yaşam hakkına saygı duyan herkesi sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. Artık Israil’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır.
CHP Espiye Millet İttifakı Meclis Üyeleri olarak, Israil’in saldırganlığının ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi beyan ederiz ”dediler.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık