DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

MESCiDi AKSA CAMi iBADETE HAZIR HALE GELDi

1 yıl önce
402 kez görüntülendi

MESCiDi AKSA CAMi iBADETE HAZIR HALE GELDi
Reklam

Giresun-Espiye İlçesi Boncukçu Mahallesinde Belediye ve Hayırsever Muhittin Ok ‘un yardımları ile yapımına başlanan Mescidi Aksa caminde sona geliniyor.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Mescidi Aksa caminde incelemelerde bulunarak, Cami yapımını üstlenen hayırsever vatandaş Muhittin Ok adına oğlu İsa Ok’tan cami yapımı ile ilgili bilgiler aldı.
İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Mescidi Aksa caminde zemin katında Cuma günleri Cuma namazı kılındığını, halıların serilmesi ve çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra caminin ibadete açılacağını belirtti.
Mescidi Aksa caminde incelemelerde bulunan ve cami yaptıran hayırsever İsa Ok’tan bilgiler alan Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, caminin ibadete açılmasıyla birlikte mahallenin cami ihtiyacı giderilmiş olacak. Caminin yapılmasında emeği geçen Muhittin Ok’a oğulları İsa ve Fikret Ok’a teşekkür etti.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, İki dönüm arazi üzerine inşasına (16.08.2018) başlananMescidi Aksa caminin, 3 katlı olarak yapıldığını, 26 metre yüksekliğinde bir ana kubbe,4 yarım kubbe olarak tasarlanan cami, çift şerefeli ve 52 metre yüksekliğinde, iki adet minareye sahip olduğunu söyledi.
Caminin kaba işinin ve iki minaresinin bittiğini, halı döşemelerinin hızla devam ettiğini belirten Müftü Koçak, Caminin bodrum katının 70 araçlık kapalı oto park, engelli ve yaşlı cemaat için bir adet asansör, yürüyen merdiven,giriş zemin katı Kuran Kursu, toplantı salonu ve şadırvan olarak yapıldığını kaydetti.
Koçak,720 metre kullanım alanına sahip olanCaminin ikinci katı ise, kadın cemaatlere ayrılmış olup,440 metre kullanımı olan ikinci katın ayrı bir giriş kapısı olarak yapıldığını, caminin iç donanımlarının en iyi bir şekilde yapıldığını, nasip olursa caminin halıları ve çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra camiyi tamamen ibadete açacaklarını ifade etti.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık