DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

MESCiDi AKSA CAMi iBADETE AÇILDI

1 yıl önce
428 kez görüntülendi

MESCiDi AKSA CAMi iBADETE AÇILDI
Reklam

Espiye İlçesi Boncukçu Mahallesinde Belediye ve Hayırsever Muhittin Ok ‘un yardımları ile yapımı tamamlanan Mescidi Aksa cami ibadete açıldı.
İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın Cuma vaazı etmesi, Cuma Hutbesi okuması ve Cuma Namazını kıldırmasının ardından Mescidi Aksa cami ibadete açıldı.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, İki dönüm arazi üzerine inşasına (16.08.2018) başlanan Mescidi Aksa caminin, 3 katlı olarak yapıldığını, 26 metre yüksekliğinde bir ana kubbe,4 yarım kubbe olarak
tasarlanan cami, çift şerefeli ve 52 metre yüksekliğinde, iki adet minareye sahip olduğunu söyledi.
Caminin bodrum katının 70 araçlık kapalı otopark, engelli ve yaşlı cemaat için bir adet asansör, yürüyen merdiven, giriş zemin katı Kuran Kursu, toplantı salonu ve şadırvan olarak yapıldığını ifade eden Müftü Koçak,720 metre kullanım alanına sahip olan Caminin ikinci katı ise, kadın cemaatlere ayrılmış olup,440 metre kullanımı olan ikinci katın ayrı bir giriş kapısı olarak yapıldığını, caminin iç donanımlarının en iyi bir şekilde dizayn edildiğini, caminin bundan sonra 5 vakit ibadete açıldığını belirtti.
Mescidi Aksa caminin ibadete açılmasıyla birlikte mahallenin cami ihtiyacı giderilmiş olduğunu, belirten İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Caminin yapılmasında emeği geçen Muhittin Ok’a oğulları İsa, Fikret
Ok’a ,Espiye belediyesine , maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür etti. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık