DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

MANKURT BOMBACILAR !

4 yıl önce
1.420 kez görüntülendi

MANKURT BOMBACILAR !
Reklam

Geçen hafta deprem profesörünün biri tarih bilincimizin orta yerine öyle bir bomba bıraktı ki! Sekiz şiddetinde bir etkisi olması gerekirken; yeterince konuşulmadı, tartışılmadı, yeterince tepki verilmedi. Bomba şu; ”Fatih Sultan Mehmet’in Müslümanlığı tartışılıyor, öyle ki kendisi Hz.Muhammed’in dediklerine de inanmadığını söylemiş…” Bombanın sahibi, YÖK kayıtlarında Ali Mehmet Celal Şengör olarak geçen hocamız. Bilim dünyasında da çok tanıdık olan hocamız, tv ekranında açık açık, “İstanbul’u fethetmek bir Müslümanın işi, başarısı olamaz” demeye getiriyor.

Adının başındaki Ali ve Mehmet gibi isimleri kullanmaktan kaçınan kerameti kendinden menkul bu mankurt kafalara sorsanız, İbni Sina, Farabi, Ali Kuşcu, Hazerfen Ahmet Çelebi, Harezmi, Ömer Hayyam, Pîri Reis, Battani vb nice bilim insanının da müslüman olmama ihtimalleri var! Öyle ya adamın elinde din’iman ölçer bir cihaz olmalı! Şu hale bakar mısınız, açık açık tarihimize, islam’ın bilim anlayışına bilinçli bir saldırı var. Ne yazık ki ülkemizde, bilen bilmeyen tarih ve din konusunda ahkam kesiyor, âlim kesiliyor. Adam, deprem alanındaki işini gücünü bırakmış Fatih üzerinden ün ve rant devşirmeye çalışıp ülkenin fay hatlarıyla oynuyor. Türkiye ‘de jeoloji, jeofizik alanında onca iş varken, Fatih Sultan Mehmet’in kalbinde manevi sondaja kalkışıyor!

Tarihten, edepten, edebiyattan nasibi az bu deprem profesörü ve benzerlerine, aynı zamanda şair olan Fatih Sultan Mehmet’in, Avnî mahlasıyla Hz.Peygambere sevgisini anlattığı “İstemem” adlı şiirini okumasını tavsiye ederiz. Kim bilir, belki utanırlar da hakkı söylerler…Adı geçen şiirin sadeleştirilmiş bir bölümü;
“Senin tenine değmeyen
yağmuru istemem, meltemi istemem.
Sana yanmayan yıldızı, istemem
Bülbüller söyleyecekse, seni söylesin
senden okumayan bülbülü
ne söylerse dinlemem.
Özlemim sen olacaksan, yansın yüreğim
sılası sen olmayan vatanı istemem
Senden gayri bir aşkla kül olursa kalbim
bu kalbi istemem
Sonu sana çıkmayan yolu
yönü istemem
Ben senin ümmetinim
sensin benim efendim
senden başka efendi istemem, sevgi istemem….”
Avnî (Fatih Sultan Mehmet)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık