DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

“KURBANLARIMIZI PAYLAŞARAK KARDEŞLERİMİZE ULAŞALIM”

2 yıl önce
2.437 kez görüntülendi

“KURBANLARIMIZI  PAYLAŞARAK  KARDEŞLERİMİZE  ULAŞALIM”
Reklam

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak,”Kurbanlarımızı paylaşarak gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize ulaşalım” dedi.
İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi Başkanı Yavuz Koçak, Espiyelileri “2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu”na katılmaya davet etti.
2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini ifade eden İlçe Müftüsü Koçak, “Kurbanlarımızı paylaşarak gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize ulaşalım. En büyük imkanımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, yoksulu gözetmek ve sahip çıkmak olduğunu unutmayalım.
Vakfımız milletimizin kurban vekaletlerini titizlik ve şeffaflıkla dini esaslara uygun olarak güven ve emanete riayet şiarıyla yerine getirmektedir. Kurbanlar vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı ile vakfımızın görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir. Her aşaması büyük bir hassasiyetle takip edilen ve İslami usullere uygun olarak kesilen kurbanlar, yurt içinde ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır” dedi.
Vatandaşlarımız ‘tdv.org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden online bağış yapabileceğini belirten Müftü Koçak,’ Espiye ilçe müftülüğüne, Türkiye Diyanet Vakfı Espiye şubesine, PTT şubeleri, anlaşmalı bankalar aracılığıyla Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışında bulunabilirler. Ayrıca, vatandaşlarımız ‘0454- 61140 60 ’ numaralı telefonu arayarak kurban vekaleti ile ilgili detaylı bilgiyi alabilirler.” dedi. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık