DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

KURBAN HiZMETLERi KOMiSYONU TOPLANTISI YAPILDI

1 yıl önce
255 kez görüntülendi

KURBAN HiZMETLERi KOMiSYONU TOPLANTISI YAPILDI
Reklam

Espiye’de Kurban Hizmetleri Komisyonu toplantısı yapıldı.Espiye Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında yapılan toplantıda, kurbanlıkların sağlıklı ve hijyenik şartlarda belediye mezbahası,veteriner hekim gözetim ve denetim altında kesilmesi, halka açık yerlerde kurban kesilmesinin yasaklanması kararlaştırıldı.
“Kurban Kontrol ve Denetim Birimi” oluşturularak, alınan kararlara uymayan kişiler hakkında yasal işlem yapılmasını öngören kararlar şu şekilde:
” Kurban satış ve kesim yerlerinde Covit 19 salgını gerekli tedbirler alınacak. Mezbaha ve çevresinde kirliliğe sebebiyet verilmemesi için belediye gerekli tedbirleri alacak ve kurban artıkları geciktirilmeden toplanacak. Kurbanlık hayvanların kulak küpeleri kesim yapan kasaplarca teslim alınacak ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Sağlık Grup Başkanlığı’nca kurban kesim yerlerinde çevre sağlık kontrolleri yapılacak.2021 yılı kurban kesin fiyatı büyükbaş kurban kesimi 250.00 TL, küçükbaş kurban kesimi 125.00TL olarak belirlendi. Bayramın sakin ve huzur içerisinde geçmesi için emniyet ve jandarma güçlerince gerekli tedbirleri alınacak.”Kurban Hizmetleri Komisyonu toplantısına, ilçe Kaymakamı Taner Tengir, belediye başkanı Mustafa Karadere,Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdürü vekili Yaşar Koç, İlçe Sağlık Müdürü Muammer Tuğrul Yıldırım, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Metin Küp ve SYDV başkanı Özlem Çal Duran katıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık