DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABILAR KUMBARAYA

3 yıl önce
310 kez görüntülendi

KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABILAR KUMBARAYA
Reklam

Espiye Belediyesi,kullanılmış ve ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyip geri dönüştürülmesini sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Kullanılmayan ve kullanılmayacak durumda olan kıyafet ile ayakkabıların geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbaraları’ ilçenin  farklı noktalarına yerleştirildi.İlk kumbaranın yerleştirildiği Cumhuriyet Meydanında çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Karadere, kumbaranın işleyişini inceledi.

Başkan Karadere “Projemizin amacı, kullanılamayacak durumda olan giysilerin geri dönüşüm ve geri kazanım kapsamında değerlendirilmesini sağlamaktır. Ayrı ayrı toplanan bu atıkların depo sahasına gitmesini önleyerek hem katı atık düzenli depolama sahasının ömrünü uzamasını sağlıyoruz. Proje kapsamında hazırlanan 7 adet Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbarası, Belediye ekiplerinin belirlediği mahallelere yerleştirildi. Vatandaşlar kullanmadıkları veya artık eskidiği için kullanılmayacak durumda olan kıyafet ve ayakkabıları ilçenin belirli noktalarına yerleştirilen bu kumbaralara atacak.

Kumbaralar belli aralıklarla görevli firma tarafından boşaltılacak. İçerisinden çıkan kıyafetler geri dönüştürülecek ve ihtiyaç sahiplerine yeni kıyafetler olarak geri dönecektir.Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çalışmalarına devam eden belediye, hayata geçirmiş olduğu geri dönüşüm projelerine bir yenisini daha eklemiştir. Her geçen gün daha bilinçli bir toplum oluşturmak ve çevre bilincini geliştirmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık