DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

Kimler Hasbî, Kimler Hesabî!…

5 yıl önce
643 kez görüntülendi

Kimler Hasbî, Kimler Hesabî!…
Reklam

Gerek şahsi menfaatleri gerek bağlı oldukları odakların çıkarları için hareket eden hesabî olanlarla hasbî olanlar aynı kefeye konulmamalı!
***
Yıllarca beraber yürümüş, kader birliği yapmış dava adamı dostları, farklı düşünüyorlar diye birbirlerine düşman gösterenler; sakın sahte alkışçı dalkavuklar olmasın?

***
Hasbî olanlarla hesabî olanlar nasıl ayırt edilecek, denilirse; işte mihenk taşı:
Parti ve hükümet kademelerinde yıllarca etkili ve yetkili mevkide bulunanların bugüne kadar ülke ve millet adına, seçim bölgelerine yaptığı hizmetleri, geçmişteki söz ve yazıları mukayese edilmeli!
Mesela, muhtelif itham ve iddialarla Tayyip Bey’in yakınından uzaklaştırılan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç gibiler ile 10-15 yıldır siyaset yapanların gerek kendi adlarına gerek yakınları adlarına kayıtlı menkul ve gayrimenkul servetleri, dolaylı (gayri resmi) iş ortaklıkları tespit ve mukayese edilirse; kimlerin hasbî, kimlerin hesabî oldukları görülecektir.

***
“Bir kişiyi lâyığından fazla övmek riyâdır, dalkavukluktur; lâyığından az övmekse ya dilsizlikten ileri gelir, ya hasetten.” (Hz. Ali)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık