DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

KARAOVACIK OTÇU GÖÇÜ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI

3 yıl önce
621 kez görüntülendi

KARAOVACIK OTÇU GÖÇÜ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI
Reklam

Espiye Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Karaovacık Yaylası Otçu Göçü Şenliği Cumartesi ve Pazar günü yapıldı.

Şenlikte Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere , Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk AK Parti Giresun İl başkanı Kenan Tatlı ve Soğukpınar Belde belediye Başkanı Mustafa Eyice birer konuşma yaparak ,şenliğe katılanlara teşekkür ettiler.

Başkan Mustafa Karadere, konuşmasında “ Eşsiz güzelliği olan Karaovacığımıza, atalarımızın, dedelerimizin ve çocukluğumuzun ayak izleri vardır. Biz gelecek kuşaklarımıza da, çocuklarımızda, gençlerimize de bu kültürümüzü yaymaya devam edeceğiz. Her sene üzerine bir az daha katkı sağlayıp inşallah devam edeceğiz” dedi.
Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk“ Giresun olarak, hep birlikte köyümüzde ve kültürümüzde her zaman daha iyisini yapabiliriz. Bunun için en büyük ihtiyacımız birlik ve beraberliktir” diyerek şenlik alanında ki gençlerin bu kültürü daha da yukarılara taşıyacak olduğunu kaydetti.
Bu yıl 22.’si yapılan Karaovacık Şenliği’ne Giresun AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk,Ören Belde Belediye Başkanı Mustafa Eren, AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı,CHP İl Genel Meclis Üyesi Mürsel Önal,İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Araştırmacı-gazeteci, belgesel yönetmeni İsmail Kahraman,STK Temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Şenlik, yöresel sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde oynanan horonun ardından sona erdi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık