DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

JANDARMADAN BALKON KUTLAMALARINA EŞLiK

1 yıl önce
278 kez görüntülendi

JANDARMADAN BALKON KUTLAMALARINA EŞLiK
Reklam

Jandarma çocukların balkondaki 23 Nisan kutlamasına eşlik etti.
Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde kutlayan Espiyeli çocuklar, Jandarma ekiplerinin sürpriz etkinliğiyle moral buldu.Espiye İlçe Jandarma ekipleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerinde kutlamak zorunda kalan çocuklara hediyeler dağıtıp müzik eşliğinde eğlendirdi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl okul bahçelerinde değil, evlerde gerçekleşti.
Bu kapsamda Espiye’nin Merkez, Esentepe, Boncukcu, Adabük Mahallesi ile Sakarya, Gülburnu, Güzelyurt, Bahçecik, Hacıköy Köylerindeki evlerinin pencerelerini ve balkonlarını süsleyen çocuklara jandarma ekipleri sürpriz yaptı. Jandarma Trafik ve Asayiş ekipleri, Türk Bayrakları ve balonlarla süslediği ekip araçlarıyla konvoy oluşturup çocukların bayramını kutladı. Kapı kapı dolaşıp, balon, karanfil, şapka, maske ve Türk Bayrağı dağıtan ekipler, daha sonra balkona çıkan çocuklarla saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu.
“Çok güzel bir katılım oldu”
İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan Yöremiz Gazetesi muhabirine yaptığı açıklamada, jandarma olarak görevlerinin sadece trafik uygulaması veya asayişi sağlamak olmadığını, aynı zamanda çocuklara da milli duyguları aşıladıklarını söyledi. Kovid-19 salgını nedeniyle çocukların dışarı çıkamadığını, bu yıl ki törenlerin alanlarda değil balkonlarda yapıldığını belirten Doğan, şöyle devam etti:
“Çocuklarımız pandemi sürecinde evlerinde sıkıldılar. Bu sene yapılan törenlerin salgın nedeniyle alanlarda yapılmayacağının açıklanması nedeniyle biz de jandarma olarak ülkemizin geleceği, göz bebeklerimiz olan çocuklarımızı mutlu etmek, gözlerindeki o ışığı söndürmemek ve ülkelerine sımsıkı sarılmaları için böyle bir etkinlik düzenledik. Çok güzel bir katılım oldu, vatandaşlarımız bizleri çok güzel karşıladı. Çocuklarımız balkonlara çıktılar, bize bayrak salladılar. Jandarmanın görevi sadece asayiş veya trafik değil, aynı zamanda ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı az da olsa mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. Milli bayramların sadece alanlarda değil, balkonlarımızdan da kutlayabileceğimizi tüm dünyaya gösterdik.”
Çocuklardan jandarmaya teşekkür Çocuklardan 8 yaşındaki Azra Öztürk ise balon ve bayraklarla süsledikleri evlerini tören alanına dönüştürdüklerini söyledi.
Bugünün kendilerinin bayramı olduğunu ve jandarmanın onları unutmadığını belirten Öztürk, “Bugün 23 Nisan diye içimde büyük bir sevinç var. Jandarma bize hediye getirdi, çok sevindim. Ben de büyüyünce jandarma olmak istiyorum.” dedi.
Uğur Ege Cönt de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığı için çok mutlu olduğunu anlattı.
İlk kez bayramı evden kutladığını dile getiren Cönt, “Evden kutluyoruz ama yine de çok mutluyum. Evi süsledik, şiirler ezberledik, öğretmenlerimize video çekip gönderdik, Jandarma abla ve ağabeyler geldi bize hediye verdi, onlara çok teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık