DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

JANDARMA KADINLARA “KADES” UYGULAMASINI TANITTI

1 yıl önce
3.384 kez görüntülendi

JANDARMA KADINLARA “KADES” UYGULAMASINI TANITTI
Reklam

Espiye İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarmalar kadınlara ‘’KADES’’uygulamasını tanıttı.
Espiye İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı kadın jandarmalar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde ilçe genelinde kadınlara “KADES” (Kadın Destek Uygulamasını uygulamasını) tanıttı.
İlçe Jandarma Komutanlığı Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığın artırılmasına yönelik Espiye ilçesine bağlı mahalle ve köylerde faaliyet gerçekleştirdi. Jandarma ekipleri tarafından kadınlara broşür dağıtıldı. KADES uygulaması kadınların cep telefonuna indirilerek gerekli bilgilendirme yapıldı.
Akıllı telefon kullanıcısı kadınların, internet tarayıcısı üzerinden “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)” indirmesinin ardından kimlik numarası girildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen aktivasyon kodu ile uygulama aktif hale getirildi. Şiddet mağduru kadınlar bu uygulama sayesinde acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla kolluk kuvvetlerine ulaşabilecek.
KADES uygulamasını telefonuna indiren Ayşe Kurt, “Kadınlar için çok güzel bir şey. Televizyonda bu uygulamayı duyuyorum. Şiddet gören kadınlara çok üzülüyorum. Ben ailemden, eşimden, babamdan, annemden hiçbir zaman şiddet görmedim” dedi.
Kadına şiddete karşı olduğunu söyleyen Ayşe Kurt, herhangi bir şiddet görmediğini, gördüğü takdirde KADES uygulamasını kullanacağını ifade etti. Kadın jandarmaların faaliyetinden duydukları memnuniyeti dile getiren kadınlar kendilerine ve bütün jandarma personeline teşekkür ettiklerini söylediler.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık