DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

İMAM HATİP ORTAOKULU YAPIMINA BAŞLANIYOR

3 yıl önce
677 kez görüntülendi

İMAM HATİP ORTAOKULU YAPIMINA BAŞLANIYOR
Reklam

Espiye İmam Hatip Ortaokulu yapımına başlanıyor. Sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında önemli projelere imza atan Giresun İl Özel İdaresi Genel sekreterliğinden bir büyük hizmet daha.
Espiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,4700 metrekare alan üzerine inşa edilen 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu ,Finansmanı Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünce karşılanan ve Giresun İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından ihale edilen Espiye İmam Hatip Ortaokulu binası önümüzdeki yıl eğitim-öğretime açılacağını bildirildi.
İnşaat çalışmalarına başlandığını belirten Müdür Öztürk,Espiye İmam Hatip Ortaokulunu 2019-2020 eğitim-öğretim yılına yetiştirmeyi planlıyor. Toplam inşaat alanı 4 bin 700 metrekare olan Espiye İmam Hatip Ortaokulunun yer teslimi de yapıldı. Toplamda 24 derslikten oluşan Espiye İmam Hatip Ortaokulunun çok amaçlı salonu, halı sahası, oyun bahçesi ve yeşil alanı olan ve birde sığınağı bulunuyor.
ŞEHİT CENGİZ SARIBAŞ
MTAL’ YE ATÖLYE YAPILIYOR
Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine atölye binası inşaatına başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanına bu okula ait olmak üzere iki bin beş yüz metre kare alan üzerine dokuz yüz metre kare kapalı alanı olan içinde kaynak atölyesi,gemi makinaları atölyesi,elektrik laboratuarı,teknik resim atölyesi,similatür laboratuarı ve HDW (hidrolik dinamatik) atölyesi bulunan atölye binası inşaatının yapımının devam ettiğini ifade ederek,İlçeye hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık