DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

HEM EL SANATLARI SERGiSi AÇILDI

1 yıl önce
249 kez görüntülendi

HEM EL SANATLARI SERGiSi AÇILDI
Reklam

Espiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında El Sanatları Sergisi düzenlenen törenle açıldı. HEM sergisinde öğrenciler saygı duruşunu ve İstiklal Marşı’nı işaret dili ile okudular.
Espiye Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen programda, kursiyerler tarafından, kanun dinletisi, Kick Boks, Karate gösterisi, masa tenisi,çanta dikimi ve süsleme, makrome yapımı, ebru çalışmaları, gravür yakma ve dağlama, sepet örme, ip dokuma uygulamaları gösterildi.
Kursiyerlere ve programa katılanlara teşekkür eden HEM Müdürü Melike Ünver burada yaptığı konuşmada, 60 mesleki ve teknik,84 sosyal ve kültürel,11 okuma ve yazma olmak üzere 155 adet kurs açtıklarını,1252 kadın,739 erkek olmak üzere 1986 kursiyerin katıldığını, pandemi döneminde 60 bin maske ürettiklerini söyledi.
Program, Halk Eğitim Merkezi tarafından çeşitli yerlerde açılan mesleki kurslar, el sanatları ve görsel sanatlar kurslarında kursiyerlerin ürettiği el işi, göz nuru ürünlerin sergisinin açılışının ardından son buldu.
Sergi açılışına ilçe Kaymakamı Taner Tengir Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Soğukpınar Belediye Başkanı Mustafa Eyice – Jandarma Komutanı üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdürü Yılmaz Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, İGM Üyesi Mehmet Abdioğlu, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kursiyerler ile vatandaşlar katıldı.(FİKRET BIYIK-AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık