DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

“HAZRETİ PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK” KONFERANSI

4 yıl önce
323 kez görüntülendi

“HAZRETİ PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK” KONFERANSI
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğünce, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Hazreti Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Ulu Cami İmam Hatibi M. Ali Işık Kuran-ı Kerim okudu.

Mevlidi Nebi haftasının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, etkinliğe katılan yetkililere ve davetlilere teşekkür etti.
Espiye ilçe kaymakamı Dede Musa Baştürk, ” Sevgili Peygamberimizi tanımaya, onu anlatmaya ve ona tam anlamıyla bağlanmaya ne kadar çok ihtiyacımız var. Mevlidi Nebi haftasının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.
Konferansa konuşmacı olarak Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç.Dr. Zeki Koçak katıldı.
Mevlid Kandili ile Hazreti Muhammed’in doğum gününü kutladıklarını ifade eden Koçak, şunları kaydetti:
“ Yeryüzünde çok önemli gelişmelere sebep olan insanların gönlüne ferahlık, düşüncelere berraklık kazandıran bu mutlu doğum, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. İnsan ilişkilerin zayıfladığı, arkadaşlık, komşuluk, akrabalık bağlarının yok olmaya başladığı günümüzde Sevgili Peygamberimizi tanımaya, onu anlatmaya ve ona tam anlamıyla bağlanmaya ne kadar çok ihtiyacımız var. Sevgili Peygamberimiz gibi ideal bir eş, şefkatli ve sıcak bir baba, hassas ve uyumlu bir komşu, özüyle sözüyle dosdoğru bir tüccar, samimi gönülden bir dost, adil ve dosdoğru konuşan bir devlet adamı olmak onun yüce mirasına sahip çıkmak zorundayız.”
Espiye Merkez Cami İmam Hatibi Necati Yaşar ve Soğukpınar beldesi Dikmen Mahallesi Cami İmam Hatibi Hüseyin Kömürcü ilahi okudular.
Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi görevlisi Nurettin Yıldırım ve Giresun Merkez Ali Güngör Cami İmam Hatibi Yavuz Temiz Ney eşliğinde ilahi ve kasideler okundu. Programa katılanlara ilçe müftülüğünce kitap hediye edildi.
Espiye ilçe Vaizi Mehmet Emre ‘nin sunumunu yaptığı Etkinliğe ilçe kaymakamı Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere,Soğukpınar belde belediye başkanı Özcan Özdemir, Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç.Dr. Zeki Koçak, Yağlıdere Müftüsü Fatih Sargül, Tirebolu Müftüsü İdris Başkıran, Espiye Müftüsü Yavuz Koçak, emekli müftü Hikmet Yazıcı, daire amirleri, kurum müdürleri, okul müdürleri, din görevlileri ile öğrenciler katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık