DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

HAYATI iNANÇ SEVGiSi SALONLARA SIĞMADI

2 yıl önce
861 kez görüntülendi

HAYATI iNANÇ SEVGiSi SALONLARA SIĞMADI
Reklam

Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Kültür ve Sanat
etkinlikleri kapsamında Edebiyatçı yazar Hayati İnanç, Espiye’de
vatandaşlarla buluştu. İmam Hatip Lisesi salonunu dolduran vatandaşlar yer olmayınca program Baladın düğün salonuna alındı.
Baladın Düğün Salonunu dolduran vatandaşlar Hayati İnanç’ı büyük keyifle dinlediler.Ezbere bildiği 7 bin beyt ile divan edebiyatının yaşayan abidelerinden biri olan Hayati İnanç, 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşi ve imza töreni için Espiye’ye geldi.
Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Espiye’ye gelen Hayati İNANÇ, önce okulda öğrencilerle, sonrada salonda vatandaşlarla buluştu.
Programa katılan Hayati İnanç’a, daire amirlerine ve programa ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür eden 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Aldemir, okul olarak gerçekleştirdiğimiz kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Hayati İNANÇ hocamızı; önce okulumuzda öğrencilerimizle, sonrada halkımız ile salonda buluşturduk. Bu etkinliklerdeki temel amacımız bizlere emanet edilen öğrencilerimizi iyi bir genç olarak yetiştirmektir” dedi.
Söyleşi programında konuşan Hayati İnanç, “Gittiğim şehirlerde bana dua edin diyorum. Bir gün bir öğrenci kardeşimizle aramızda bir diyalog geçti. Nasıl dua edeyim hocam sizin için dedi. Dedim ki, hoca ölürken gülsün, gülerken ölsün diye dua et. Sevgili gençler, bütün dikkatinizi 30 saniye sabitleyin. Bunu söylemeye geldim. Ölürken gülmek nasıl olur? Temel soru budur. Web sayfamda vasiyetimi dikkatinize sunarım. Açın bakın” ifadelerinde bulundu.
Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, günün anısına Hayati İNANÇ’a plaket takdim etti.Söyleşi sonunda İnanç, hayranları için kitaplarını da imzaladı. İmza ve fotoğraf çekimi için uzun kuyrukların oluştuğu salonda vatandaşlar Hayati İnanç’ın kitaplarına da büyük ilgi gösterdiler.
Programa, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Güce Müftüsü Haydar Bektaşoğlu, Jandarma Komutanı Teğmen Barış Doğan, Valilik Özel Kalem Müdürü Ramazan Bilgiç,siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, Espiye, Yağlıdere, okul Müdürleri, Güce ilçelerinden çok sayıda davetliler ile vatandaşlar katıldı. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık