DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

HASAN ALİ YÜCEL İLK/ ORTAOKULU YENİLENDİ

2 yıl önce
540 kez görüntülendi

HASAN ALİ YÜCEL İLK/ ORTAOKULU YENİLENDİ
Reklam

Okulun Giriş Koridoruna ‘Giresun Sokağı’ , ikinci katına ‘Atatürk Sokağı’ ismi Verildi.

Espiye Hasan Ali Yücel İlk/ ortaokulu okul müdürü, öğretmenleri ile okul aile birliği tarafından bakım onarımı yapılarak okul baştan aşağı yenilendi.
HAY Okulu Müdürü Tansu Nebil,2019-2020 eğitim öğretim yılında 2023 vizyon çerçevesinde okul müdürlüğü, okul öğretmenleri ve Okul Aile Birliği neticesinde Hasan Ali Yücel ilk/Ortaokulunun A’dan Z’ye bakım onarımı yapılarak yenilendiğini belirtti.
HAY Okul Aile Birliği Başkanı Şaban Yılmaz, okulda yapılan çalışmaları Gazetemize değerlendirdi.
Yılmaz, okul yenileme projesi kapsamında sıralar, masalar boyandı, öğrenci sıraları yenilendi, öğretmen masası ve sınıf dolapları değiştirildi. Okula güvenlik kulübesi kurulduğunu, Atatürk Büstünün yapıldığını, okul girişine sundurma yapıldığını, elektronik tabela kurulduğunu, okul bahçesine üçlü çeşme yapıldığını, öğretmen masaları ve sınıf dolaplarının yenilendiğini, giriş koridoruna ‘Giresun Sokağı’ , ikinci katın ‘Atatürk Sokağı ‘olarak hazırlandığını, okul girişine ledli ‘Atatürk Köşesi’ ve şark köşesi yapıldığını, HAY FM kurularak, öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunulduğunu, öğretmenler odası koltuk takımı ve masaların yenilendiğini, Kütüphane bölümü yenilerek, Z kütüphaneye alt yapısının hazırlandığının, 13 adet bilgisayar ile ‘Bilişim Sınıfı’nın okula kazandırıldığını, kantinin okul bahçesine alınarak, boşalan yere sanat atölyesi, koridorlara masa tenisi ve satranç takımı kurulduğunu, tüm okul kapıları ve öğrenci sıraları ile masalarının boyandığını ifade etti.
HAY Okul aile birliği başkanı Şaban YILMAZ, “ Espiyeli hayırsever girişimci iş adamlarımızın, okul müdürümüzün, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve vatandaşlarımızın eğitime verdiği önemi okulumuzda yaptığımız çalışmalarla görülmektedir. Ülkenin yarını olan gençlerin kendilerine sağlanan imkânlar ve yeni teknolojiler sayesinde Türkiye’yi daha ileriye götüreceğini ifade etti.
Okulun bakım onarımı yapılarak yenilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Yılmaz, “Türkiye’nin aydınlığı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Umarım okul müdürümüz, değerli öğretmenlerimiz ve girişimci arkadaşlarımızla hayata geçirdiğimiz bu proje örnek teşkil eder ve çocuklarımızın geleceği için yapılan çalışmaların devam etmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık