DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

HAKKI TESLİM EDİLENLER, EDİLMEYENLER

5 yıl önce
537 kez görüntülendi

HAKKI  TESLİM  EDİLENLER, EDİLMEYENLER
Reklam

Yıllardır, eveleyip gevelemeden, doğrudan terör örgütü pkk’yi korkusuzca hedef alan bir Chp’li siyasetçi çıktı, en sonunda.  Torul’lu şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın katillerine  meydan okuyan Chp Tunceli il başkanı Ali Rıza Güder… Chp ve ülkemiz adına çok önemli olan bu duruş; terörle mücadele eden hükümete ve güvenlik güçlerine destek,  CHP’nin üst katmanlarına ciddi bir mesaj anlamına geliyor…

Açıkça söylüyorum; o ilin valisinden, iktidar partisi il başkanından, o ildeki sivil toplum örgütlerinden duymamız gerekenleri Chp il başkanından duymak heyecanlandırdı bizi. Seçmeninin  çoğu Chp’li ve Hdp’li olan Tunceli’den, nihayet, insanlık, devlet, millet adına sağduyulu, kararlı bir feryat duyuldu. Sayın başkanın söylediklerini mutlaka bulun ve okuyun. Kendisinden sonra, ilin Chp’li milletvekili Gürsel Erol’un meclis kürsüsünden aynı/benzer konuşmayı tekrarlaması ülkemiz adına yüreklere su serpmiştir. Her iki konuşma da; yıllardır teröre destek vermekle suçlanan ve hatta veren Tunceli’li yurttaşların geldiği  son durumu göstermesi bakımından  çok önemlidir .Gelinen bu nokta aynı zamanda,  bölgede devletin/ hükümetin  terörle mücadele konusunda çok doğru işler yaptığını, önemli mesafeler aldığını da göstermektedir. Terör belasını def etmek için güvenlik güçlerimizin sınırsız fedakarlığı her türlü takdirin üstündedir.

Gelin görün ki Chp’nin  tabanından yükselen bu duruşun Chp’yi yönetenlere ulaşmadığına şahit olmaktayız. Hâla Meclis kürsüsünden “Ankara’dan İstanbul’a cezaevlerindeki milletvekilleri için yürüdük” diyen Chp genel başkanının tabanından uzak yaşadığı, bir yerlere selam çaktığı ortada. Batılıların bize layık gördüğü sümüklü şarlatan bozuntusu Fetö liderinin  bir Mısır gazetesine “15 temmuzu laik, ulusalcı bir kesim yapmış olabilir” diye röportaj verdiğini bile bile bu nasıl bir beyandır!

Sayın Kılıçdaroğlu’nun, “terör insanlık suçudur, nereden gelirse gelsin, hepsine karşıyız” edebiyatını bırakıp, Tunceli il başkanı gibi pkk ve destekçilerine çok daha gür sesle meydanlara düşmesini bekliyoruz. En nihayetinde “15 temmuz bir darbedir” söyleme  cesaretini göstermenin yanında, Fetö liderinin adını da vererek 250 şehidin hakkı için, fetöcülere verip veriştirmesini  bekliyoruz. “Hükümet, terörle mücadele konusunda ne istedi de vermedik” salatasını bırakıp cezaevlerine  tıkılan  vatan haini vekillere  destek olmaktan vaz geçmesini bekliyoruz. En önemlisi de öğretmen, asker, polis, sivil, demeden insanımıza kıyanlara, destekçisi ülkelere karşı Ankara’ran Diyarbakır’a adâlet yürüyüşü bekliyoruz….

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık