DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

GÜÇLÜ VE DİNAMİK YAPISI İLE EGİD

3 yıl önce
732 kez görüntülendi

GÜÇLÜ VE DİNAMİK YAPISI İLE EGİD
Reklam

Muhabirimiz Ahmet Turan EGİD Başkan Eray TİRYAKİ ile röportaj  yaptı.

Espiye’nin gelişiminin yanı sıra üyelerimizin kişisel gelişimini ve derneğimizin dinamik yapısını korumayı ön planda tutmaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulunarak önemli detaylar paylaşan Başkan Eray TİRYAKİ ile Muhabirimiz Ahmet Turan röportaj yaptı.
Espiye’nin genç ve güçlü işadamlarını aynı çatı altında toplayan önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan EGİD (Espiye Genç Girişimci İş adamları Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanı Eray TİRYAKİ 4 aydır bayrak yarışını devam ettiriyor.
“Espiye’nin gelişiminin yanı sıra üyelerimizin kişisel gelişimini ve derneğimizin dinamik yapısını korumayı ön planda tutmaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulunarak önemli detaylar paylaşan Başkan TİRYAKİ ile olan röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.
A.Turan:Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
E.TİRYAKİ: 1989 Yılında Giresun Espiye’de dünyaya geldim.Üniversite Mezunuyum.Hali hazırda ikinci Üniversitemi okumaktayım. Espiye’de gıda ve inşaat malzemesi sektöründe faaliyet gösteren aile şirketimizde yönetici olarak çalışmaktayım.
A.Turan:EGİD ’lı olmanın avantajları nelerdir?
E.TİRYAKİ: EGİD olmanın avantajı güçlü olmak söz sahibi olmak girişimci olmak gibi özlü sözlerle taçlandırabiliriz.
A.Turan:Önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan EGİD’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorsunuz? Göreve geldiğinizden bu yana EGİD’de neler değişti?
E.TİRYAKİ:Göreve geldiğimde ilk olarak derneğimizin isminden hareketle Espiye de Genç girişimci arkadaşlarımızın sorunlarını tartışan analizini yapan ilk hedef olarak eğitime ve yardıma muhtaç şahısların yardımına koşarak faaliyetlerimize başladık.Bir diğer önemli konu olan Espiye esnafımızın sorunlarına çözüm bulmak.İstihdamı ilçemizde nasıl artırabiliriz.Devlet kurumlarıyla;ve sivil toplum örgütleriyle,siyasi partilerle samimiyeti nasıl arttıra biliriz peşine düştük.Kurulalı 4 ay olmamıza rağmen bu olguya kısa sürede ulaştık.Şuanda en büyük hedefimiz ilçemizde dernek olarak.50 -100 kişi çalıştırabileceğimiz bir istihdam aralamak ve buna da yapacağımıza inanıyorum bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.
A.Turan:Girişimcilik olgusunun ve gençlerin iş hayatına adaptasyonu ile ilgili yapılan çalışmalar ve devam eden projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
E.TİRYAKİ:Bu çalışmalarda genç girişimci yetiştirmek gibi bir hayalimiz var.Çalışmalar küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı tarafından verilen uygulamalı girişimcilik Eğitimi sertifikası ile desteklenecektir.
A.Turan:EGİD Türkiye’de ki diğer Genç İşadamları Derneklerinden ayıran farklılıklar nelerdir?
E.TİRYAKİ:En az 200 üye sayısını hedefleyen derneğimiz ilçemizde istihdam sayısını artırmayı ilk hedef olarak belirlemiştir.Espiye’mizi Türkiye’de işsizlik sayısının en az olduğu ilçe olarak tanıtmak istiyorum.
A.Turan:Ağırlıklı üye sayınızın olduğu sektörler nelerdir ?
E.TİRYAKİ:Üye sayımız orta ölçektedir esnaf üretici ve sanayicilerden oluşmaktadır.
A.Turan : EGİD olarak Türkiye’de girişimciliği ile ön plana çıkmış ve başarısını taçlandırmış insanların tecrübelerini genç nesillere aktarılması konusunda çalışmalar düzenliyor musunuz ?
E.TİRYAKİ:EGİD olarak kısa süre içinde girişimlik ve istihdam konulu bir sempozyum düzenleyeceğiz.Yine girişimci arkadaşlarımız eşliğinde bir bilgilendirme toplantısı yapacağız.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık