DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

FINDIKTA KAÇINILMAZ ACI SON!..

4 yıl önce
804 kez görüntülendi

FINDIKTA KAÇINILMAZ ACI SON!..
Reklam

Hiç kimse artık eveleyip gevelemesin, laf cambazlığı da yapmasın!..
Ağustos’un 10’u olmuş, fındıklar toplanmış kurutulup çuvallanmış; hala 2018 rekoltesi açıklanmamış ve fiyat belirlenmemişse; demek ki Tarım Bakanlığı fındıkta söz sahibi değil, devletin fındığa müdahalesi mümkün değildir!.. Yabancılar ne derse o olacak demektir.

***
Tütündeki acı akıbet maalesef fındık için de kaçınılmaz gibi görülüyor.
Görülen o ki, 20 yıl önce tütüne müdahale eden yabancı el bugün fındığa müdahale ediyor… Tütünde oynanan oyun fındıkta oynanıyor.

Nasıl ki tütün ihraç eden Türkiye 300 binden 60 bine düşen/düşürülen üretimiyle tütün ithal etmek zorunda bırakılmışsa; tütünde artık devletin değil yabancıların dediği oluyorsa; fındığın akıbeti de tütün gibi olacak demektir.

***
Geçmiş yıllarda pek anlaşılmamıştı ama şimdi daha iyi anlaşılıyor ki; tütünde yabancıların tekelleşmesi için önce TEKEL özelleştirilmişti…
Fındıkta da tütündeki TEKEL konumundaki FİSKOBİRLİK önce devre dışı bırakıldı. Özelleştirilmedi(!) ama adeta tasfiyeye terk edildi. Onun yerine sessiz sedasız, yabancı bir tekel ikame edildi.

***
Kimse fındık için artık ümitlenmesin, boş hayaller kurmasın, yalandan boşuna yatırım-matırım da yapmasın!..

Fındıkta belirsizlik devam ederken fındık bölgelerinde 60’ın üzerindeki milletvekillerinden ses çıkmıyorsa; vekiller konuşmuyor değil konuşamıyorlar(!) demektir… Daha da vahimi konuşturulmuyorlar demektir!

***
Tütündeki akıbet ne ise fındıkta da o olacaktır…
450 bin tütün üreticisinin akıbeti ne olmuşsa 500 bin fındık üreticisinin akıbeti de o olacaktır.

***
İmamı Şafi’ye sorarlar:
-İktidarın yaptığı icraatların iyi mi kötü mü olduğunu nasıl anlarız?

El cevap:
-Ülke hayrına hayırlı rüya görmeyen, inşa değil imha ekibinin konuşmalarına ve yazdıklarını takip ediniz, onlar sizlere doğru olanı gösterecektir!.. İmha güruhunun feryadı, iktidarın doğru yolda olduğunun işaretidir!.. İyi düşünmeyenlerin feryatlarına dikkat ediniz.

Bugüne kadar iktidarın her politikasını acımasızca eleştiren imha güruhu fındık politikasında susuyor ve dolaylı olarak fındık politikasını destekliyorsa, demek ki iktidarın fındık politikası memleket ve millet hayrına değildir!

***
Yazık… Hem de çok yazık!
Bu tuzak bozulmadığı takdirde tütün tuzağına alet olanların akıbeti, bu tuzağa alet olanlar için de kaçınılmaz olur.

Tarihi hakikattir: Aynı sebepler benzer neticeler doğurur.
Kral çıplak!
***
“Bizi uyarmazsanız sizde hayır yoktur, uyarılarınızı dinlemezsek bizde hayır yoktur.” (Hz. Ömer)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık