DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

FINDIK HASADI BAŞLADI

1 ay önce
248 kez görüntülendi

FINDIK HASADI BAŞLADI
Reklam

Türkiye’nin önemli ihracat ürünleri arasında yer alan ve Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynakları arasında yer alan fındığın hasadı başladı.
Bahçeye girip hasada başlanmasından önce Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe, yeni sezonun hayırlı ve bereketli olması için dua etti.Üreticiler duanın ardından bahçelere girerek fındıkları toplamaya başladı.
Kaymakam Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere,İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan ile birlikte sabahın erken saatlerinde fındık bahçesine girdiler.
Adabük Mahallesi’nde Mustafa Metin adlı üreticinin bahçesinde fındık hasadına katılan Karadere,eline sepeti alarak, daldan fındık topladı.Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, yeni fındık sezonunun hayırlar ve bereket getirmesi dileğinde bulundu. Karadere, “2022 yılı fındık hasadı dönemi bugün itibariyle başladı. Başta Giresunlu hemşehrilerimiz olmak üzere, tüm fındık üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.” Dedi.
Espiye Kaymakamı Taner Tengir de yeni fındık sezonunun hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulunarak, “Fındık toplamaya başladık. Bu yıl mahsul hayli bereketli. Hakikaten de maşallahı varmış” ifadelerini kullandı.
Fındık üreticileri ise yeni sezondan umutlu olduklarını belirterek, “11 ay sevgilimizi bekledik, bugün ona kavuştuk. Fındık bizim tek geçim kaynağımız. Bu yıl hem üretim hem kazanç açısından mutluyuz” dediler.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık