DOLAR: TL
EURO: TL

EVDE BAKIM PROJESi YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

1 yıl önce
868 kez görüntülendi

EVDE BAKIM PROJESi YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Reklam

Espiye İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri veriliyor.
Sosyal Devlet anlayışıyla farklı çalışmalara imza atan Espiye Kaymakamlığının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan “2021 Yılı Espiye Vefa Projesi” kapsamında, İlçede tespit edilen “Engelli ve Yaşlı” 50 vatandaşımıza evde bakım hizmeti verilmeye başlandı.
Proje kapsamında yoksulluk içinde bulunan, yardıma ve bakıma muhtaç, kimsesi olmayan, huzur evlerinde kalmak istemeyen gibi unsurların göz önünde bulundurularak tespit edilen 50 yaşlı vatandaşımıza kendi evlerinde, sosyal çevrelerinden ayrılmadan evde bakım hizmetleri verilmektedir.
2019 yılında faaliyetlerine başladığımız evde yaşlı bakım projemiz ile ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarımızın kötü yaşam koşullarını daha iyi hale getirerek sağlıklı bir ortam oluşturulmasının amaçlandığını belirten Espiye ilçe Kaymakamı Taner Tengir, Kaymakamlığımız Vefa Projesi kapsamında covid-19 mücadele sürecinde yaşlı vatandaşlarımızın evlerini belli aralıklar ile temizliyoruz. Proje sayesinde yaşlı, engelli, yatalak, maddi imkânı olmadığı için temel ihtiyaçlarını gideremeyen kimse kalmayacak. Oluşturulan ekip tarafından, bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların evleri covid-19 salgınına karşı mücadele kapsamında evler dezenfekte edilerek temizlenmekte ve çamaşırları, bulaşıkları yıkanarak ve kuaför hizmetleri gibi temel insan ihtiyaçlarına yönelik hizmet verilmektedir. Bu hizmetin yapılmasında emeği geçen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özlem Çal Duran ve personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
Yaşlı ve Engellilere Yönelik Evde Bakım Projesi’nde çalışanlara teşekkür eden aileler, “Allah bu insanlardan razı olsun, düzenli gelip temizliğimizi yapıyorlar. Öyle güzel işler yapıyorlar ki insanın evladının yapamayacağını yapıyorlar. Devletimize bizler için böyle güzel imkân sağladığı için minnettarız. Devlet yanımızda, Allah razı olsun.” dediler.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık