DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

ETİ Çocuk Tiyatrosu Giresun’da

4 yıl önce
1.199 kez görüntülendi

ETİ Çocuk Tiyatrosu Giresun’da
Reklam

Türkiye’yi 17 yıldır karış karış dolaşarak dünya klasiklerini sergileyen, 2 milyona yakın çocuğa tiyatroyu sevdiren, bazılarının ise ilk kez tiyatroyla tanışmalarını sağlayan Eti Çocuk Tiyatrosu’nun turnedeki yeni durağı Giresun.

 

24 Nisan tarihinde Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi’nde ülkenin geleceği olarak gördüğü çocukları tiyatro sanatı ile buluşturmaya hazırlanan Eti Çocuk Tiyatrosu, “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile miniklerin sanata ücretsiz ulaşmalarını sağlıyor.

 

24 Nisan’da Giresunlu çocuklar “Kırmızı Başlıklı Kız” ile buluşacak

Dünyaca ünlü klasikleri tiyatro sahnesinde çocuklarla buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, kitap sayfalarındaki hikâyeleri, tiyatronun büyülü atmosferinde miniklerle paylaşıyor. Tiyatronun eğitici yönünü küçüklerin hayal dünyaları ile harmanlayıp eğlenceli bir hale getiriyor. Şimdiye dek “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo,Çizmeli Kedi” ve “Kral Çıplak” adlı oyunları sahneleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2018 sezonunda da “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile miniklerle buluşuyor. 24 Nisan’da Giresun’da “Kırmızı Başlıklı Kız” oyununu sahneleyecek ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun sonraki rotası; 25 – 27 Nisan Samsun Belediyesi Kültür Merkezi, 30 Nisan Giresun Ayancık Kültür Merkezi, 2 – 3 Mayıs Kastamonu Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi, 4 Mayıs Karabük Kültür Merkezi, 7 Mayıs Zonguldak, 8 -9 Mayıs Bolu Kültür Merkezi, 10 – 11 Mayıs tarihlerinde ise Sakarya olacak.

 

ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun “Kırmızı Başlıklı Kız” oyununu seyretmek isteyenler davetiyelerini bir hafta kala salon gişelerinden ücretsiz olarak alabilecekler.

OYUN HAKKINDA…

‘’Büyüklerin Sözünü Dinleyelim’’

Charles Perrault’nun eserinden uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” çocuk oyunu; klasik masalın kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyuluyor. Oyunun ana fikrinde büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatılıyor. Annesi ve babasına verdiği sözü, ormanda karşılaştığı kurnaz kurdun kendisini kandırmasıyla tutamayan Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesine ulaştığında ise her şeyin farkına varmış oluyor. Oduncu ile avcının, Kırmızı Başlıklı Kız ve büyükanneyi kurtarmasıyla tamamlanan, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun da olan “Kırmızı Başlıklı Kız”, çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık