DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

ESPiYE’YE ‘SIFIR ATIK’ ÖDÜLÜ!

1 yıl önce
2.515 kez görüntülendi

ESPiYE’YE ‘SIFIR ATIK’ ÖDÜLÜ!
Reklam

Espiye Belediyesi “Yeşil Sokak Projesi “ ödülüne layık görüldü.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde düzenlenen “Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni” Sıfır Atık’ projesinin en büyük destekçisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla yapıldı.
Törende Espiye Belediyesi “Yeşil Sokak Projesi “ ödülüne layık görüldü. Espiye Belediyesinin ödülünü Belediye Başkanı Mustafa Karadere’ye Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu takdim etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen “Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni”nde yaptığı konuşmada, sıfır atık farkındalığını artıracak ödül töreni vesilesiyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği başta olmak üzere organizasyonda emeği geçenlere şükranlarını ileten Emine Erdoğan, “Bildiğiniz gibi, yola çıkarken 2023’te tüm Türkiye’de sıfır atık projesini hayata geçirmeyi hedeflemiştik. 2017’den bu güne, kısa sürede epey yol aldık. Sıfır Atık Projesi birçok çevreden büyük ilgi gördü ve uygulanmaya başlandı.” ifadelerini kullandı. Belediyeler Birliğinin düzenlediği yarışmaya 231 geçerli proje başvurusu olmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Emine Erdoğan, sıfır atık için fikir üretmiş tüm katılımcıları tebrik etti. Yerel yönetimlerin, sıfır atık konusunu sahiplenmiş olmasını önemli bulduğunu belirten Emine Erdoğan, “İnanıyorum ki ödül alsın almasın, geri kalan tüm projeler de hayata geçecektir” dedi.(YGHS)

Windows 7 Ultimate

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık