DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

ESPİYELİ İŞADAMI ABD’DE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

4 yıl önce
644 kez görüntülendi

ESPİYELİ İŞADAMI ABD’DE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Reklam

ABD’nin, New Jersey eyaletine bağlı Paterson şehrinde belediye başkan yardımcılığına Espiyeli İş adamı Hüseyin Bayram getirildi.

ABD’de en büyük ikinci Müslüman nüfusu barındıran ve Türklerin de yoğun olarak yaşadığı Paterson kentinin belediye başkan yardımcısı Espiye Hacımahmutlu Köyünden iş adamı Hüseyin Bayram oldu.Paterson kentinde Baba mesleği olan, 35 yıldır Restaurant işletmeciliği yapan Espiye Hacımahmutlu Köyünden Hüseyin Bayram, düzenlenen törende yemin ederek resmi görevine başladığı açıklandı.

Türk toplumu temsilcileriyle buluşan Paterson kentinin yeni Belediye Başkanı Ruby Cotton, belediye başkanlığı yardımcılığına hemşerimiz başarılı iş adamı Toros Restoranlarının sahibi Hüseyin Bayram’ı getirdiğini açıkladı.
Türk nüfusunun ağırlıklı olarak yaşadığı New Jersey eyaletinin Paterson kentinde, Türk Amerikan toplumunun hızla büyümeye ve gelişmeye, iş hacmini her geçen gün artırmaya devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Ruby Cotton, “Toplumunuzdan bir kişinin sizleri ve beni temsil etmek için Paterson bölgesinde çok sevilen iş adamı Hüseyin Bayram’ın Türk toplumunu en iyi şekilde temsil edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
ABD’nin, New Jersey eyaletine bağlı Paterson şehri belediye başkan yardımcılığına getirilen Espiyeli iş adamı Hüseyin Bayram, gazetemiz Amerika Muhabiri arkadaşımız Hasan Çelik’e açıklamalarda bulundu. Bayram, “Belediye Başkanı Ruby Cotton ile Türk topluma arasındaki ilişkilerden sorumlu olacağını belirterek, “Başkan Cotton’ın kendisini Türk Amerikan toplumu ile belediye arasında daha yakın bir bağ kurmak için görevlendirdiğini belirterek, kentteki Türklerin sosyal, kültürel ve ekonomik konularda belediye ile yaşayacağı problemlerinde ve kente yeni yatırımlarda köprü vazifesi göreceğini” söyledi. Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Bayram, “Burada ticaret artışı nasıl sağlanabilir, bunun üzerinde de çalışacağız. “Türk Amerikan toplumunun birlikteliği için daha etkili çalışmalar başlatacağız. “Beklentiler var, çıtayı her zaman yüksek tutarak gelecekte yeni nesillere ve gençlerimizi ticaret ve siyasete entegre etmeliyiz. Türk toplumu iş alanını her kademesinde olmalı. Arkamızdan çok iyi bir gençlik geliyor, bu jenerasyonu çok iyi değerlendirmeliyiz” dedi. Hüseyin Bayram, düzenlenen törende yemin ederek resmi görevine başladı. New Jersey eyaletinin en kalabalık 3. şehri olan Paterson’da, ABD Nüfus İdaresi’nin resmi verilerine göre 165 bin kişi yaşıyor. Bu nüfusun en az 30 bininin Müslüman olduğu ve 10 binde Türkü’ün yaşadığı tahmin ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinin eski Belediye Başkanı Joey Torres, hakkında yürütülen yolsuzluk davasında suçlu bulunarak 3 ay önce 5 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.
Espiye Hacımahmutlu Köyü Muhtarı Saffet Çelik; Hüseyin Bayram’ın ABD’nin, New Jersey eyaletine bağlı Paterson şehrinde belediye başkan yardımcılığına getirilmesi köy halkımızı ve bizleri memnun etmiştir. Bayram’a yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.(Hasan Çelik/-ABD )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık