DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

ESPİYELİ ESNAF ONLARCA KEDİYİ SEVEREK BESLİYOR

3 yıl önce
468 kez görüntülendi

ESPİYELİ ESNAF ONLARCA KEDİYİ SEVEREK BESLİYOR
Reklam

Espiye ilçesinde ayakkabı tamiri  yapan Hasan ve Ahmet YANIK kardeşler, iş yerinin önünde onlarca sokak kedisinin et ve su ihtiyaçlarını karşılıyor.

Merkez Mahallesinde G.M.K caddesinde bulunan ayakkabı ve çanta tamir işi yapan Hasan YANIK, uzun yıldan beri iş yeri önüne gelen onlarca sokak kedisinin bakımını üstlenerek onların hayatta kalmasını sağlıyor.
İslamiyet’te kedilerin “temizlik” ile simgelendiği’ne vurgu yapan Yanık, “Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in bir kedi dostu olması Müslümanlar için bir övünç kaynağıdır. Resul Allah’ın, kedi su içtikten sonra kalanıyla abdest aldığı da olmuştur. Bu nedenle iş yerimin önünden ayrılmayan kedilere her gün esnaf arkadaşlarında desteğiyle tavuk artığı vererek besliyoruz. Bazen arkadaşlarla aramızda para toplayarak kedilere değişik yiyecekler alıyoruz. Ayrıca yaz aylarında belirli noktalara su kapları koyarak özellikle aşırı sıcaklarda su ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Karınları acıktığında hepsi iş yerinin ününde toplanıyorlar. Her birine değişik isimler koyduk ve onları bu isimlerle çağırıyoruz” diye konuştu. (AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık