DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

ESPİYE-ERİCEK GRUP YOLU ÇÖZÜM BEKLİYOR

1 yıl önce
1.568 kez görüntülendi

ESPİYE-ERİCEK GRUP YOLU ÇÖZÜM BEKLİYOR
Reklam

CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur, Espiye- Ericek grup yolunun acilen çözüm beklediğini söyledi. CHP İl Genel Meclisi üyeleri, Espiye ilçesini ve Soğukpınar belde belediyesini ziyaret etti.
Ziyaret öncesi Espiye’nin köy yollarında vatandaşların yaşadığı mağduriyeti dile getiren CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur beraberindeki heyet ile birlikte grup yolunun 27 kilometresinde basın açıklamasında bulundu.
Bodur yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: ’’İGM üyeleri biz daha önce bu yola geldik. Bundan 3 ay önceki afette bu yol tamamıyla kapanmıştı. Geçen hafta küçük yağmur olmasına rağmen bu yol tekrardan kapandı. Biz geldik burada aynı şekilde bir basın açıklaması yaptık.
Gördüğünüz üzere yolun kot seviyesi ile derenin kot seviyesi aynı.
Geçen hafta ki küçük bir yağmurda bir üyemiz yayladan gelirken yukarıdan taş gelerek bacağı kırılmıştır. Üyemiz şu anda kangren olma tehlikesi karşı karşıyadır. Aldığımız bilgelere göre Ankara’ya kalkmaktadır. Ayaklarının başparmakları kesilmiştir. İçimiz kan ağlıyor. Gümüşdere köyü altı ve Espiye-Ericek grup yolunun 27 kilometresi. Bu yolun tamamı yaylaya kadar 60 kilometre Ericek’e kadar 45 kilometre. Bu yolun üzerinde 20 tane köyümüz var. Köy ve Yayla yollarımız buraya bağlantılıdır. Her yağmurda burası tehlikeli bir durum almaktadır. O yüzden ben İl genel meclisi üyelerimizle buraya tekrardan gelerek yolun durumunu göstermek istedik. Bu yol bir an önce çözüm bekliyor” dedi.

CEBECİ , “ERİCEK GRUP YOLU İÇİN KAMUOYUNUN AYDINLATILMASI İSTİYORUZ”
Tirebolu İGM Üyesi Ömer Cebeci, Espiye- Ericek Grup yolunun bir an önce yapılmasını istedi.
Cebeci,Ericek grup yolu ile ilgili şunları söyledi:’’Ericek grup yolunun 27 kilometresindeyiz. İl genel meclisi üyesi arkadaşlarım ve ilçe başkanımızla birlikteyiz.22 Ağustos’tan bu zamana kadar bu yol ufak afetlerde bile ulaşıma kapandı. Gördüğümüz kadarıyla yol kodu ile dere kodu hemen hemen birbirine yakın. Bu yakın olmasına münasip yol ufak yağışlarda bile ulaşıma kapandı. Şimdi söylenen şu bu ana grup yollarını karayollarının yapacağı, İl genel meclisinde dile getirip söylenmişti. Karayolları ana grup ve bağlantı yollarını yapacaktı. Şu ana kadar karayollarından bu bölge ile ilgili ortaya çıkan bir proje gözükmemektedir. Dereyi doldurarak yol yapmak ile bu iş olmuyor. Şimdi buradan soruyoruz. Karayolları bölge Müdürlüğü’nün Ericek grup yolu ile ilgili görsel projesi var mı ? Ya da hayata geçirilmiş bir projesi var mı? Eğer var ise projenin görselini kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Bu projenin İl Genel meclisinde bizlere gösterilmesini talep ediyoruz. Biz bunu görmek ve bilmek istiyoruz. Yetkilileri buradan göreve çağırırken buraya aktarılacak olan kaynağın güzel bir proje ile kullanılmasını öneriyorum” şeklinde konuştu. ÖZEL HABER:TANER KARAMAN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık